V technologickom priemysle sa často stretávame s prekvapeniami. Známy magazín Windows Central dnes prišiel s informáciou, že Microsoft a Apple spolupracujú na uvedení oficiálnej aplikácie Apple TV pre herné konzoly Xbox.

Apple TV a Xbox

Hoci ide o zvláštne prepojenie, v skutočnosti dáva zmysel. Cupertinský gigant „pretláča“ svoju appku s exkluzívnym obsahom na viacero platforiem. Nachádzame ju tak hlavne v televízoroch, no ako sa dnes ukázalo, postupne môže byť prítomná aj v set-top boxoch alebo v herných konzolách.

Novinku sa podarilo odhaliť aj niektorým členom programu Xbox Insiders. Fotografiu si môžete pozrieť v našej galérii vyššie. Aj keď softvér ešte nie je k dispozícii (respektíve nefunguje) tak predpokladáme, že sa to v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov zmení.

V rámci Apple TV budete môcť sledovať filmy a televízne programy z iTunes Store (buď si ich zakúpite alebo zapožičiate). Samozrejmosťou je podpora služby Apple TV+ s originálnym obsahom. Ak ju ale budete chcieť používať, pripravte sa na predplatné (4,99€/mesačne).

Kedy bude dostupná?

Na túto otázku pochopiteľne nevieme odpovedať. Technologické spoločnosti obľubujú moment prekvapenia. Magazín Windows Central ale špekuluje, že uvedenie môže byť spojené s vydaním nových konzol Xbox Series X a Xbox Series S. Všetko sa odohrá už 10. novembra 2020.

Nie je úplne jasné, ktoré modely budú Apple TV podporovať. Zdá sa nám však nepravdepodobné, že by tento softvér prišiel ako exkluzívny obsah výlučne pre najnovšie verzie.

Cupertinská spoločnosť má v záujme čo najviac rozšíriť svoje služby. Pokiaľ sa jej teda naskytne príležitosť, Apple TV nájdeme všade tam, kde to bude možné. No a vzhľadom na jednoduchosť celej aplikácie očakávame podporu aj na starších konzolách. Nechajme sa prekvapiť.

zdroj

Prečítajte si tiež  GoDeal24 spúšťa Halloweensky výpredaj: Windows 10 Pro kúpite len 7,31 € a taktiež získate 60 % zľavu na nové produkty
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.