Spoločnosť Apple predstavila svoju prvú Apple TV už pred 8 rokmi a za ten dlhý čas sme sa dočkali už len dvoch generácií. Posledná prišla v roku 2012 a každý hádam uzná, že 3 roky je v technologickom svete doslova večnosť. Všetko by sa mohlo zmeniť už tento rok, kedy Apple predstaví 4. generáciu. Medzitým, už ale stratilo naozaj všetku dominanciu na trhu. Apple TV predbehli všetci konkurenti!

Apple TV

Spoločnosť Apple predstavila Apple TV viacmenej ako taký hobby produkt. Zrazu sa však z hobby produktu stal seriózny produkt, pretože miliónové predaje Apple presvedčili, že o Apple TV je záujem. To bolo na jednej strane pekné ale na strane druhej nikto v spoločnosti nerobil prakticky nič preto, aby úspech tejto televízie pokračoval. Za ten čas už stihlo Apple predbehnúť naozaj všetko, čo sa v sférach streamovacích set-top boxov pohybuje od Amazon Fire TV, Fire Stick až po Google Nexus Player.

- Reklama -

Apple jednoducho musí konať a pravdepodobne to zmení 4. generácia Apple TV, ktorá by mala konečne priniesť aj AppStore, na ktorý čakáme už 5 rokov. Podobný krok urobilo so svojim zariadením napríklad Roku, ktoré je dnes dominantou tohto trhu. Ako prvé totiž prinieslo obchod s aplikáciami a to ho vystrelilo na vrchol. V súčasnosti drží až 34% podiel na trhu. V závese za ním sa drží spoločnosť Google s 23%, no a na konci rebríčka nájdeme Apple a Amazon so spoločným podielom 29%. Zvyšných 14% je potom rozdeľovaných medzi ostatné set-top boxy.

Prečítaj si tiež: Apple TV ako herná konzola?

Nová Apple TV od Apple by mala priniesť napríklad výkonný procesor Apple A8, vlastné úložisko (pravdepodobne 64GB alebo 128GB). Hlavnou novinkou by však mal byť obchod AppStore, ktorý by dodal zariadeniu nový rozmer. Ďalšou novinkou by však mal byť úplne nový ovládač, ktorý by mal ponúknuť napríklad Touch ID či Force Touch. Uvidíme, čo nám to Appe predstaví. Očakávané predstavenie spadá na 9.september po boku nových iPhonov, tak teda uvidíme!

Apple TV by Martin Hájek - svetapple.sk
Apple TV by Martin Hájek – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.