Apple začne opravovať telefóny

Spoločnosť Apple dnes informovala svojich autorizovaných poskytovateľov služieb o novej metóde opravy iPhonu 12 a iPhonu 12 mini, ktoré môžu vykazovať určité nedostatky. Podľa všetkého sa v takomto prípade nebudú meniť celé zariadenia systémom „kus za kus“, ale telefón prejde kompletným procesom opravy.

V internej poznámke, ku ktorej sa dostal magazín MacRumors, sa uvádza, že technici môžu od 23. februára 2021 poskytovať opravy pre chyby, kedy nie je možné zapnúť zariadenie, kedy má iPhone 12 alebo 12 mini problémy so základnou doskou, Face ID, zadným krytom (prasklina) a podobne.

Autorizované servisy budú mať k dispozícii novú zadnú časť zariadenia s názvom „iPhone Rear System“, ktorá obsahuje zadný kryt so všetkými komponentami okrem displeja a zadného fotoaparátu. V princípe sa tak pri výmene dočkáme novej batérie, základnej dosky, bezdrôtového nabíjania, Taptic Enginu, systému Face ID a ďalších komponentov.

Ako už bolo uvedené vyššie, v rámci servisu sa nebude meniť displej a zadná kamera čo znamená, že tieto diely musia byť v 100% stave bez poškodenia alebo porúch. V opačnom prípade nebude takýto iPhone 12 alebo iPhone 12 mini možné kvalifikovať na daný spôsob opravy.

Podľa uniknutého dokumentu bude tento proces aplikovaný vo všetkých krajinách a regiónoch, kde sa predáva iPhone 12 a iPhone 12 mini. Zároveň sa hodí vedieť, že vlajkové lode (iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max) nie sú vhodné na tento spôsob opravy. Pri nich sa zákazník dočká nového kusu.

Spoločnosť Apple na záver doplnila, že aj toto je jeden z ekologických spôsobov, akým chce postupne znižovať uhlíkovú stopu pri každom jednom produkte. Minulý rok sme sa dočkali napríklad odstránenia 5/18W nabíjacieho adaptéra z balenia nových iPhonov. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.