5G a jeho nevýhoda

Hoci je 5G budúcnosť, v súčasnosti ešte nie je úplne dokonalé. Pokiaľ sa nachádzate na mieste, kde ho dokážete naplno využiť, určite nám dáte za pravdu, že má negatívny dopad na výdrž batérie. Tá sa môže vybíjať rádovo o 30-40% rýchlejšie, než za prítomnosti 4G alebo 3G.

V princípe existuje iba jedno riešenie ako sa tomu vyhnúť, a tým je deaktivácia 5G. Pokiaľ ho vyslovene nepotrebujete a preferujete dlhšiu výdrž na jedno nabitie, tento krok by ste mali zvážiť. Okrem iného sa zbavíte aj nepríjemného prehrievania, ktoré taktiež sprevádza využívanie modernej siete.

- Reklama -

Ako zakázať/povoliť 5G na iPhone 12?

Prítomnosť podpory 5G nájdete v iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Na Slovensku sa táto sieť používa iba v skúšobnej prevádzke a to na vybraných miestach v rámci krajiny. V niektorých zahraničných mestách je už ale bežná a preto si dnes ukážeme, ako ju môžete ručne zakázať, alebo naopak povoliť.

Hodí sa tiež doplniť, že v predvolenom nastavení je spustená na automatickom režime. V praxi to znamená, že ju iPhone zapína len v nevyhnutných prípadoch.

  • Otvorte si Nastavenia.
  • Prejdite na Mobilné.
  • Kliknite na Možnosti dát.
  • Pokračujte na Hlas a dáta.
  • Zvoľte si buď stále zapnuté 5G, automatické 5G alebo 4G/LTE (niekde môže byť dostupné aj 3G.
  • Hotovo.
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here