Spoločnosť Apple už vyrába smartfóny, tablety, iPody, či dokonca Thunderbolt obrazovky. Produktov má naozaj veľa a niekomu by sa možno mohlo zdať, že spoločnosť už vyrába naozaj všetky možné zariadenia, ktoré je schopné vyrábať. Táto predstava je však mierne mylná, vzhľadom na to, že spoločnosť len načala svoju televíziu (formou Apple TV), no v skutočnosti nikdy žiadnu pravú TV nepredstavila. Podľa najnovších správ Wall Street Journal, Apple minulý rok odložilo svoju televíziu, na ktorej pracovalo 10 rokov!

Žiadna inovácia

Veľa vecí by sme spoločnosti Apple mohli vyčítať, hlavne asi cenu jej produktov. Jedno sa však uprieť rozhodne nedá. Je to fakt, že Apple vždy vedelo, kedy prísť so svojim výrobkom na trh a vzhľadom na to, že takmer vždy trafilo, spoločnosť sa v súčasnosti nachádza v astronomických ziskoch a ohodnotená je ako najhodnotnejšia na svete.

Tému odkladania produktov sme nenačali ani zďaleka náhodou. Wall Street Journal sa totiž dostal k informácii, že spoločnosť Apple vyvíjala svoju vlastnú televíziu už celých 10 rokov. Avšak kvôli problému s inováciou, kedy nevedela prísť s ničím výnimočným, čo na trhu ešte nie je, poprípade by to mohlo priniesť zaslúžené zisky, projekt odložila. Podľa všetkých informácií bol vo vývojovom štádiu práve experiment s displejom 4K a špeciálnou transparentnou laserovou technológiou. Okrem iného však mala televízia od Apple disponovať aj niekoľkými kamerami pre FaceTime hovory, či senzormi, ktoré by mohli napríklad televíziu vypnúť práve v dobe, keď ju nikto nesleduje, vďaka čomu by mohla teoreticky ušetriť elektriku.

Je toho teda naozaj obrovské množstvo, čo by Apple mohlo so svojou TV robiť, avšak problém by bol zrejme v cene, keďže takýto produkt by stál aj poriadne mastné peniaze, čo by mohlo zapríčiniť následný neúspech alebo nepredpokladane nízke zisky. To určite Apple nechce a práve preto projekt stoplo. Avšak kto vie, možno sa Apple TV dočkáme už čoskoro, keď príde „ten pravý čas“. Veď aj iPad bol vyvíjaný ešte pred iPhonom, no vzhľadom na to, že Jobs usúdil, že treba počkať, vyšiel až tri roky po predstavení najúspešnejšieho smartfónu na svete a teda v roku 2010!

Keby Apple skutočne vyvinulo svoju vlastnú televíziu, kúpil by si si ju?

Apple TV - svetapple.sk
Apple TV – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Skvelé novinky. Apple chystá niekoľko nových slúchadiel vrátane cenovo dostupnejších AirPods
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.