iPad je aktuálne najpredávanejší tablet na svete. Toto zariadenie ponúka špičkový hardvér, ktorý sa pomaly ale isto začína približovať počítačom Mac. Pri používaní iPadu ste si však mohli všimnúť zvláštne modré rámčeky okolo niektorých prvkov operačného systému iPadOS. Aj keď sa to môže javiť ako chyba, v skutočnosti sú tam schválne.

Tieto rámiky sa objavujú vtedy, keď máte zapnutú funkciu „Full Keyboard Access“ (Plný prístup z klávesnice). Ide o funkciu prístupnosti, ktorá umožňuje prostredníctvom externej klávesnice ovládať iPad. Úlohou modrých rámčekov je dať používateľovi najavo, na ktorý prvok je klávesnica momentálne zameraná a tým zlepšiť jeho prehľad.

Niektorým používateľom však tieto modré rámčeky prekážajú a nechcú sa na ne počas používania iPadu pozerať. Zbavíte sa ich tak, že vypnete funkciu Plný prístup klávesnice.

Návod, ako na to je jednoduchý. Otvorte aplikáciu Nastavenia > Prístupnosť > Klávesnice, klepnite na Plný prístup z klávesnice a deaktivujte ho.

iPad
Zdroj: SvetApple

Plný prístup z klávesnice si môžete individualizovať 

Pokiaľ potrebujete využívať plný prístup z klávesnice ale chcete si prispôsobiť jeho fungovanie (konkrétne klávesové skratky), iPad vám to samozrejme takisto umožňuje. Je to úplne jednoduché.

  • Opäť otvorte aplikáciu Nastavenia.
  • Kliknite na položku Prístupnosť.
  • Vyberte položku Klávesnice.
  • Kliknite na Plný prístup z klávesnice.
  • Vyberte možnosť Príkazy.
iPad
Zdroj: SvetApple

Práve v tejto sekcii si môžete nastaviť podrobnejšie detaily ohľadom toho, ako má fungovať klávesnica vo vašom iPade. Hoci ide stále len o tablet, do značnej miery sa podobá na počítač Mac. Toto je jedna z vecí, ktorá ho ku počítačom citeľne približuje.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  4 nové reklamy na Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -