V technologickom svete je veľa dôležitých osobností, ktoré sledujú dianie okolo Applu a jednou z nich je určite aj Elon Musk, ktorého mnohí považujú aj za takého „novodobého“ Steva Jobsa. Vymyslel a predal PayPal a dnes predáva elektromobily spoločnosti Tesla, ktorú sám založil či pracuje na vesmírnom projekte Space X. Jednoducho povedané je to génius v niekoľkých oboroch a tvrdí, že Apple Car mešká!

Apple vraj s Apple Car premárnilo svoju šancu, tvrdí Elon Musk!

Apple Car je niečo, po čom túžime prakticky všetci. Projekt vozidla od spoločnosti s nakúsnutým jablkom je veľkým lákadlom najmä ak má byť technologicky naložené a bude môcť šoférovať samé. Mala by to byť taká revolúcia, ktorá nám ukáže, ako spojiť automobily a technológiu (minimálne v to veríme). Elon Musk súhlasí, že Apple pracuje na projekte vlastného vozidla a dokonca tvrdí, že ide viacmenej o také verejné tajomstvo.

- Reklama -

Apple Car podľa najnovšieho rozhovoru veľmi fandí a dúfa, že sa stane úspešným tak, ako vozidlá jeho Tesly, no na druhej strane zase tvrdí, že Apple premárnilo svoju príležitosť. Apple Car má totižto prísť v roku 2020, respektíve ani sám Elon neverí, že by uzrelo svetlo sveta pred týmto rokom, čo znamená, že to pokojne môže byť aj rok 2022.

Problémom vraj nebude to, že by boli technológie vo vozidle akýmkoľvek spôsobom zastaralé, to vôbec. Problémom by malo byť vraj to, že Apple príde na pomerne rozšírený trh. V roku 2020 bude asi omnoho bežnejšie vidieť na ceste elektromobil ako dnes. Na to, aby niečim zaujal bude musieť priniesť niečo veľmi dôležité. Elon Musk bude totižto svoj Tesla Model 3, na ktorý dnes čakajú státisíce ľudí predávať už tretím rokom.

Trh s takýmito vozidlami začne byť nasýtený a Apple možno bude mať problém predávať. Na druhú stranu, povedzme si na rovinu, že ani dnes ešte stále nie je celkom dokonalo vyvinutá sieť nabíjačiek. V roku 2020, kedy možno toto vozidlo vstúpi na trh to už bude určite ináč a vozidlo bude mať v tomto smere akoby na ružiach ustlané.

Elon musk - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.