V priebehu uplynulého týždňa zaznamenala spoločnosť Tesla Inc. výrazný pokles ceny akcií o takmer 6 % po tom, čo jej generálny riaditeľ Elon Musk oznámil výrazné zníženie počtu pracovných miest v rámci tímu pre nabíjačky Supercharger.

Prepúšťanie, ktoré sa týka približne 500 zamestnancov, je súčasťou širšieho úsilia o obmedzenie výdavkov, keďže gigant v oblasti elektromobilov prechádza ekonomickými turbulenciami. Téme sa venoval portál Bussinestoday.

Rozhodnutie znížiť počet zamestnancov tímu Supercharger znamená významnú zmenu v stratégii spoločnosti Tesla. Firma pôvodne plánovala rozsiahly rozvoj siete Supercharger v USA, čím by uľahčila rozvoj elektromobility v krajine.

Zdá sa, že aj nedávne partnerstvá s veľkými výrobcami automobilov, ako sú Ford, GM a ďalší, ktoré im umožňujú využívať nabíjaciu infraštruktúru Tesly zmenili jej bezprostredné priority.

Prepúšťanie Musk oznámil prostredníctvom nočného e-mailu 

Elon Musk
Zdroj: Wikipedia / Trevor cokley

Cena akcií spoločnosti Tesla bola uzavretá na úrovni 183,28 USD, čo predstavuje výrazný 26 % pokles od začiatku roka 2024.

Interné zdroje odhalili, že Muskov pokyn urýchliť prepúšťanie prišiel prostredníctvom náhleho nočného e-mailu, ktorý zároveň potvrdil odchod kľúčových manažérov Rebeccy Tinucciovej a Daniela Ho.

Zníženie počtu zamestnancov a plánov v oblasti infraštruktúry nebolo preventívne oznámené investorom ani menším obchodným partnerom spoločnosti Tesla, ktorí sa podieľajú na inštalácii a údržbe nabíjacích staníc.

Tento nedostatok transparentnosti vyvolal medzi zainteresovanými stranami obavy a mohol by potenciálne ovplyvniť budúce úsilie o spoluprácu.

Zisky Tesly klesli o polovicu 

Finančné zdravie spoločnosti vykazuje známky napätia, keď v prvom štvrťroku došlo k 9 % poklesu tržieb a polovičnému poklesu zisku.

V reakcii na to spoločnosť Tesla zvýšila svoje marketingové úsilie a ponúkla rôzne zľavy a stimuly na zvýšenie predaja a udržanie konkurencieschopnosti na trhu.

Tesla týmto krokom so Superchargermi nekončí 

Tesla Supercharger
Zdroj: Unsplash / Prometheus

Napriek prepúšťaniu a obmedzovaniu rozširovania infraštruktúry Musk ubezpečil verejnosť a investorov, že Tesla je naďalej odhodlaná rozširovať svoju sieť nabíjačiek Supercharger, aj keď miernejším tempom.

Zatiaľ sa sústreďuje na optimalizáciu existujúcej nabíjacej infraštruktúry s cieľom zabezpečiť jej vysokú spoľahlivosť a efektívnosť.

Keďže spoločnosť Tesla naďalej upravuje svoje stratégie vzhľadom na ekonomické tlaky a meniacu sa dynamiku trhu, zostáva kľúčovým hráčom v oblasti podpory udržateľnej energie, čo je podporené jej významným príspevkom k verejnej infraštruktúre nabíjania elektrických vozidiel v USA.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Njanovší update Tesly S dokáže zrýchliť z nuly na 100 km/h za 2,8 sekundy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -