V poslednom období sme svedkami hacknutia rôznych účtov, nielen bankových ale aj napr. Apple či Google. Avšak, ak bude tvoj účet hacknutý, s ktorým budeš viac ohrozený?

Záleží to na viacerých faktoroch. Ale Vladimir Katalov, CEO Elcomsoft Ltd. hovorí,  že hacknutie účtu Google je riskantnejšie.

Taktiež hovorí, že obidva účty môžu teoreticky poskytnúť prístup k tvojim osobným dátam, od kontaktov, fotiek či záložiek v prehliadači. Apple poskytuje pomerne komplexný zoznam typov informácií dostupné cez tvoj Apple účet. Je tam viac informácií ako je typické pre zariadenia s Androidom. Apple ťa navyše nutne neupozorní na to, že tvoja záloha bola stiahnutá alebo inštalovaná. Katalov pridáva, že Apple začal posielať tieto upozornenia krátko po prepuknutí škandálu napadnutia účtov celebrít, lenže s tým aj hneď prestal.

Čo sa Google týka, množstvo informácií od tvojho účtu spoločnosti je to jednoduchšie, pretože pomocou Google Takeout si môžeš svoje informácie stiahnuť do svojho počítača. Google zvyčajne, tak ako Apple, posiela upozornenia o tom, že tvoj účet bol použitý na prihlásenie, spolu s lokalizáciou. Za to je možné, že hackeri použijú nástroje pre vývojárov pre prístup k niektorým informáciám v tvojom účte bez detekcie, ako napríklad Hangouts konverzácie a históriu lokalizácii.

Za niektorých okolnostiach je možné, pre hackerov sa prihlásiť do účtu Apple či Google bez použitia tvojho hesla, za pomoci malware a ukradnú malý súbor v tvojom zariadení nazývaný autentifikačný kľúč, ktorý im umožní prístup k účtu bez hesla. Katalov hovorí, že v takomto prípade nikdy nedostaneš žiadne upozornenie o tom, že niekto má prístup k tvojmu účtu.

Obidve spoločnosti šifrujú tvoje heslá, ktoré majú svoj šifrovací kľúč, takže pre hackerov nie je ťažké dešifrovať tvoje heslo. Apple má v tomto prípade pridanú jednu funkciu, ktorá pridáva ďalší level bezpečnosti – extra šifrovanie prepojené s identitou tvojho zariadenia.

Zdroj: cbc.ca

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here