So začiatkom predaja Apple Watch vzniklo pravidelné nákupne šialenstvo, kedy si chce hodinky zakúpiť každý jeden skalný fanúšik spoločnosti Apple. Problém je však v tom, že dané zariadenie nie je na skladoch v takom množstve ako zákazníci očakávali. Práve preto musia čakať, no Apple začína meniť stavy objednávok, čo môže znamenať, že mnohí zákazníci, ktorý si mali po hodinky prísť až o mesiac neskôr ich dostanú už v piatok!

Záujem prevyšuje ponuku!

Okrem toho, že sa pri Apple Watch vyskytli už takmer typické výrobné problémy, dopyt po hodinkách jednoducho prevyšuje ponuku a tak spoločnosť rieši problémy s dodávkami tak, že vo vašom stave objednávky napíše 4 až 6 týždňov. To sa však postupne začína meniť a pri niektorých objednávkach sa zrazu zo stavu „prebieha spracovanie“ zmenil stav na „pripravuje sa na odoslanie“. Znamená to teda, že niektorí zákazníci sa k svojim hodinkám dostanú skôr ako očakávali. Navyše oznamujú, že z banky im prišla správa, že im z účtu zmizlo približne toľko peňazí, koľko stoja Apple Watch!

Môžme si to teda vysvetliť tak, že spoločnosť Apple zo začiatku dodávok Apple Watch mierne pochyboval, keďže nikto nevedel, koľko bude naozaj objednávok. Práve preto pri enormnom množstve nechcel klamať svojich zákazníkov a rovno im napísal, že na Apple Watch budú musieť čakať ešte ďalšie 4 či dokonca 6 týždňov. Dnes však zrejme tých zákazníkov, ktorých sklamal aj pomerne potešil, keďže si po hodinky budú môcť ísť už zajtra! Práve zajtra totiž začína druhá vlna predaja, ktorá je však možná len cez internet!

Apple Watch Edition - svetapple.sk
Apple Watch Edition – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  4 nové reklamy na Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.