Spoločnosť Apple počas včerajšej Keynote okrem predstavenia nového MacBooku upresnila aj informácie ohľadom hodiniek Apple Watch. Konečne sme sa okrem dĺžky výdrže ich batérie dozvedeli aj cenovku, ktorá je pomerne mastná. Za základný model totiž zaplatíte až 349€, no pokiaľ ste fajnšmeker, za Apple Watch budete môcť vyhodiť až 17 000$!

Cena

Jedna z vecí, ktorá hodinkám Apple Watch určite značne pridáva na exkluzivite je ich cenovka. Tá sa v najdrahších verziách pohybuje v astronomických čiastkach a povedzme si na rovinu, ani v základnej konfigurácií za 359$ to nie je práve lacná spotrebná elektronika. Každopádne, Apple Watch by sme nemali brať ako klasické inteligentné hodinky, ale skôr ako akýsi šperk a tomu zodpovedá aj cena, veď presvedčte sa sami!

Apple Watch Sport

Apple Watch sa predávajú v základnej verzii, ktorá je označovaná ako Apple Watch Sport. Ide o základný hliníkový model, ktorý je dostupný v dvoch farbách a je ho možné kombinovať s gumenými náramkami viacerých farieb. Cenová relácia za Apple Watch Sport je:

Za 38mm verziu: 349$

Za 42mm verziu 399$

Apple Watch

Druhým najpredávanejším modelom hodiniek od Apple by mali byť Apple Watch, ktoré sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Ponúkajú množstvo náramkov, z ktorých sú niektoré vymeniteľné a iné zasa nie. Cenová relácia týchto hodiniek sa pohybuje od:

Za 38mm model: 549$-1049$

Za 42mm model: 599$-1099$ 

Apple Watch Edition

Apple Watch Edition sú momentálne najexkluzívnejšou a zároveň najdrahšou verziou hodiniek. Ich šasi je vyrobené z 18-karátového zlata a cenová relácia je naozaj vysoká. Tieto hodinky si budú kupovať predovšetkým používatelia, ktorí ani tak nehľadia na cenu, ako na samotnú vizáž a hodinky si uložia do krabičky vedľa ďalších značky Rolex či Breitling. Cenová relácia Apple Watch Edition začína na hodnote 10 000$ a končí na hodnote 17 000$! Uvidíme teda, ako ich príjme samotný trh. Apple by určite nechcelo aby ich najdrahší produkt v histórií skončil fiaskom!

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú sklamaním, predaje sú vraj veľmi slabé!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.