Hoci iOS 11 nie je úplne podarený systém po stranke výdrže batérie, funkcionality a hlavne stability, Apple už dnes pracuje na jeho aktualizáciách, ktoré by to všetko mali napraviť plus aj teoreticky niečo nové pridať. Jednou z nich je iOS 11.1, teda prv väčšia aktualizácia, ktorá by mala byť dostupná približne za 2 mesiace (možno 3.novembra s príchodom iPhonu X na trhu). Vývojári ju ale môžu vyskúšať už dnes!

2 zásadné veci

iOS 11.1 nie je zas až tak plný noviniek, ako by si to možno od väčšej aktualizácie očakával. Apple sa tu zameralo hlavne na opravu obrovského množstva chýb, ktoré sprevádzali prvú verziu iOS 11 vydanú na trh týždeň dozadu a rovnako tak stále sprevádzajú aj iOS 10.0.1, hoci by to malo byť už o čosi lepšie. iOS 10.1 bude dostupný širokej verejnosti až približne za 2 mesiace, takže stále si naň budeme musieť dosť dlho počkať. Mal by ale stáť za to.

- Reklama -

Okrem toho, že by ho Apple malo zásadne vyladiť a hlavne poopravovať by mohol priniesť niektoré veci, ktoré sme síce videli na WWDC 2017 Keynote ale v operačnom systéme ich akosi nevieme nájsť. Jednou z nich je napríklad Peer to Peer Apple Pay. Geniálna možnosť ako poslať známemu peniaze, no vzhľadom na to, že v novom systéme nie, musíme predpokladať, že bude v prvej väčšej aktualizácii. Podobne je to aj podpora iCloudu v iMessages. Novinka je zatiaľ dostupná iba pre registrovaných vývojárov. Je dosť možné, že takto za týždeň vydá Apple aj iOS 11.1 public veta, teda verziu, ktorú si bude môcť stiahnuť aj verejnosť. Pôjdeš do toho?

PAY - SVETAPPLE.SK

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.