Za necelé dva mesiace spoločnosť Apple predstaví nové smartfóny z modelovej rady  iPhone 14. Hoci sa stále jedná o pomerne dlhú dobu do jesennej konferencie, úniky a predpoklady nám poskytli celkom realistický obraz, ako budú nové vlajkové lode vyzerať a čím budú disponovať. Najnovšie informácie potvrdzujú doterajšie odhady, ktorými analytici disponujú už nejaký čas.

Prečítajte si tiež  Opäť sa podarilo potvrdiť jednu z najväčších noviniek v iPhone 14 Pro!

Jednou z tém, ktorá sa spája s každoročným predstavovaním nových iPhonov sú farby, v ktorých budú telefóny dostupné. Podľa analytikov by mal byť iPhone 14 dostupný v rovnakej farebnej škále ako jeho predchodca s jednou drobnou zmenou a tou je nahradenie Sierra Blue a ružovej farby fialovým prevedením.

Zásadné zmeny určite nečakajte

iPhone 14 a 14 Max tak bude dostupný v zelenej, modrej, čiernej, bielej, červenej a fialovej farbe. Prémiové modely Pro a Pro Max sa zas dočkajú zeleného, strieborného, zlatého, grafitového a fialového prevedenia, ktoré sa však bude klasicky líšiť od štandardných farieb.

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / zollotech

Hlavným aktérom bude iPhone 14 Pro

Novinkou by sa mohla stať aj funkcia Always-On Display, vďaka ktorej bude obrazovka na iPhonoch stále zobrazovať čas, dátum a widgety. Túto možnosť, ktorú poznáme z hodiniek Apple Watch by však mali dostať iba modely 14 Pro a 14 Pro Max. Rovnaké tvrdenie by malo platiť aj na výrez Notch, ktorý sa dočká zmeny iba v modeloch Pro.

V otázke interného úložiska by sme sa nemali dočkať žiadnych zmien, nakoľko všetky dostupné iPhony by mali dostať rovnakú kapacitu ako súčasné modely. Rozdielom však môže byť 30W nabíjanie, ktoré by sa malo objaviť v iPhonoch Pro. Upgradom prejde aj nabíjanie MagSafe, vďaka väčším cievkam a silnejším magnetom, ktoré budú schopné efektívnejšie presúvať energiu.

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo prinesú pripravované vlajkové lode spoločnosti Apple, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok o iPhone 14 a 14 Pro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -