Apple na svojej keynote, ktorá sa uskutočnila 09.09.2015 predstavil ďalší, nový operačný systém. Tento je určený pre Apple TV 4. generácie, ktorá priniesla obrovské množstvo inovácií, App Store, Siri a veľa ďalšieho.  Viac si prečítaš v našom článku →tu← Všetko je to zároveň prepojené s novým systémom tvOS.

tvOS

Názov tohto operačného systému sa nesie v podobnom duchu ako názvy systémov watchOS a iOS. Tieto softwary sú veľmi jednoduché. Presne toto spĺňa aj najnovší systém tvOS, ktorý je už teraz dostupný pre vývojárov spolu so všetkými nástrojmi, vďaka čomu si môžu už teraz pripravovať svoje aplikácie a hry pre novú Apple TV. Bohužiaľ, podľa najnovších informácií Siri nebude dostupná na Slovensku. Viac sa dočítaš →tu

- Reklama -

Aplikácie

Možnosti, ako využiť aplikácie na Apple TV, sú prakticky neobmedzené, keďže aj samotný Apple ukázal, že okrem aplikácií určených na sledovanie video obsahu a hier by sme mohli používať Apple TV aj napríklad na nakupovanie oblečenia a iných položiek z internetových obchodov z pohodlia obývačky. V blízkej dobe by sme tak mohli čakať aj napríklad eBay, Amazon a ďalšie obľúbené internetové obchody priamo na tej najväčšej obrazovke, ktorú máme vo svojich domovoch.

Parallax Previewer

Vývojári tiež majú k dispozícii na stiahnutie nový nástroj menom Parallax Previewer, ktorý umožňuje pozrieť si a otestovať vrstvené ikony aplikácií, alebo obrázky vytvorené špeciálne pre novú Apple TV. Vzhľadom k tomu, že Apple TV ešte nie je v predaji, tak pohyby obrázkov je možné testovať len pomocou trackpadu a myši. Zaujímavosťou je tiež plugin, ktorý umožní okamžite importovať a exportovať grafiku z Photoshop Creative Cloud. Registrovaní vývojári majú možnosť stiahnuť si všetky potrebné nástroje priamo →tu←. V našej redakcii sa ale neuspokojujeme len s oficianymi veriami pre vývojárov, preto si tvOS môžeš stiahnuť aj ty a to na →tejto← stránke.

 apple-tv-yeni-arayuz-090915

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]