Včera sme sa mohli tešiť z úplne novej, veľkej aktualizácie iOS 13.2 určenej pre niekoľko generácii iPhonu. Stále sú však medzi nami ľudia, ktorí používajú aj staršie produkty. Pre tých Apple vydalo aj iOS 12.4.3. Aktualizácia je však veľmi malá a ničím neprekvapí.

Apple vydalo aj iOS 12.4.3. Pozrite sa pre koho je určený

To, že Apple predstaví iOS 13.2 sme tak trochu očakávali. Samozrejme, že sme nerátali s tým, že to bude práve včera ale vedeli sme, že v blízkom období. To čo nás ale včera dosť prekvapilo je update, ktorý blikol používateľom starších modelov. Konkrétne sa jedná hlavne o používateľov iPhonu 6. Aj keď možno telefón vizuálne nepôsobí zastaralo, reálne má 5 rokov a už nepodporuje iOS 13. Dôvodom je nedostatok operačnej pamäte RAM.

No a hoci by Apple mohlo mať toto zariadenie “na háku”, zdá sa, že nemá. Hlavne preň teraz prichádza malá aktualizácia iOS 12.4.3, ktorá má za úlohu vyriešiť niektoré problémy so zabezpečením. Minimálne tak ju teda popisuje aj samotné Apple. Môžeme ale očakávať, že okrem toho bude opravovať aj niektoré malé chyby, ktoré sa tu v zriedkavých prípadoch objavovali.

Tak ako vždy by mal update tiež vylepšiť stabilitu, rýchlosť a výdrž batérie. To, že od neho ale nemôžeme očakávať žiadne veľké veci ale prezrádza aj samotná veľkosť. Aktualizácia si pýta sotva 75 MB miesta. Len tak pred predstavu, veľký update na iOS 13.2, ktorý bol predstavený včera mal vyše 500 MB. Ak teda máte staršie zariadenie, určite ho aktualizujte. Nič tým nepokazíte a váš telefón bude mať lepší a aktuálnejší softvér.

- Reklama -
Apple vydalo aj iOS 12.4.3. Pozrite sa pre koho je aktualizácia určená a čo ponúka. - svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here