O najnovší koncept sa postaral Tech Sockin, ktorého video sa dostalo na populárny YouTube kanál „ConceptsiPhone“. Na videu môžeme vidieť iPhone 12 Pro s displejom bez výrezu pre FaceID a tak isto s vylepšeným fotoaparátom.

Koncept iPhone 12 Pro

Niekedy stoja aj koncepty od komunity za to. Najnovšie video ukazuje to, ako by mohol vyzerať iPhone 12 Pro a možno nie je ďaleko od pravdy. Podľa záberov je vidieť, že jeho autor sa držal uniknutých informácii, ktoré už o tomto zariadení vieme. Jedna z hlavných zmien (aj vizuálnych) má byť odstránenie notch na displeji zariadenia. Senzory pre Face ID spolu s mikrofónom a prednou kamerou by sa tým pádom mali presunúť do tenkého rámika, ktorý tu bude stále prítomný. Jeho šírka by ale mala byť na každej strane zariadenia úplne rovnaká.

- Reklama -

Samotný dizajn podľa nášho názoru autor videa celkom neodhadol. To však úplne tak nevadí. Na videu pripomína iPhone 12 Pro až moc súčasný model 11 Pro. Na tom by samozrejme nebolo vôbec nič zlé, keby už dnes nebolo známe, že ďalšia generácia zariadenia bude viac pripomínať iPhone 4/4S vo svojom hliníkovom rámiku. Môžeme teda očakávať po dlhšej dobe opäť ostrejšie tvary tak, ako tomu boli po uvedení iPhonu 6 na trh. Ten prišiel po generácii 5S ako prvý model s výrazným zaoblením. Tohto dizajnového jazyka sa Apple drží už 5 rokov. To znamená, že je možno konečne čas na zmenu.

iPhone 12 Pro okrem iného reálne prinesie aj podporu pre technológiu 5G a hlavne prepracovaný zadný fotoaparát. Tu by mala pribudnúť ešte jedna šošovka, ktorá bude slúžiť na kvalitnejšie 3D skenovanie objektov. Vďaka tomu si budete môcť vytvoriť 3D objekt pomocou iPhonu prakticky z čohokoľvek budete chcieť. Apple v dnešnej dobe dosť pracuje s tým rozhraním cez AR Kit. Myslíme si teda, že firma má skutočne dosť skúseností na to aby niečo takéto zvládla ponúknuť. Čo poviete na koncept zariadenia nižšie vy? Páči sa vám alebo vás príliš nepresvedčil?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.