Spoločnosť Apple sa včera postarala o vydanie očakávaných aktualizácií, spomedzi ktorých sa vôbec po prvýkrát dostal k širokej verejnosti macOS Ventura a iPadOS 16 (resp. iPadOS 16.1). Updatu sa však dočkali aj menej nápadné zariadenia v podobe inteligentných reproduktorov HomePod a HomePod mini.

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 16.1 pre všetkých používateľov. Zhrnuli sme každú novinku, ktorú systém prináša

Podľa poznámok k vydaniu od spoločnosti Apple prináša softvér HomePod vo verzii 16.1 podporu nového štandardu pre inteligentnú domácnosť s názvom Matter.

Softvér vo verzii 16.1 pridáva podporu pre Matter, ktorý slúži ako nová funkcia prepojenia inteligentnej domácnosti. Nový štandard umožňuje spoluprácu širokej škály inteligentného príslušenstva pre domácnosť v rámci celého jablkového ekosystému. Táto aktualizácia obsahuje aj vylepšenia výkonu a stability reproduktorov, ako aj bug fixy spojené s prehrávaním zvuku.

Funkcia Matter pre inteligentnú domácnosť
Zdroj: Apple

Softvér HomePod sa do zariadenia HomePod nainštaluje automaticky, pokiaľ je táto funkcia zapnutá. Inteligentný reproduktor z dielne Apple je však možné aktualizovať aj manuálne a to v aplikácii Domov na vašom iPhone.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here