Apple TV už dávno nie je iba hobby produkt spoločnosti Apple. Je to plnohodnotné zariadenie, ktoré sa vo svete teší veľkému záujmu a popularite. Dnes jablková spoločnosť práve pre Apple TV vydala aktualizáciu. Mnohých používateľov oprava chýb poteší. Celkovo ale o nič veľké samozrejme nejde.

Apple vydalo aktualizáciu pre Apple TV – tvOS 13.3.1.

Apple TV prišla s aktualizáciou, ktorú sme veľmi ocenili. Nejde o to, že by prinášala nejaké nové funkcie. V skutočnosti sa jedná len o malý update, respektíve korekciu systému. Ide o to, že ak nemáte Apple TV4K, (teda máte starší model), môžete mať nepríjemné problémy so stabilitou systému a tiež s rôznymi chybami, ktoré sa tu vyskytujú. Minimálne my sme sa tu s niečim podobným viac krát stretli. Dôvodom je starší procesor Apple A8 z roku 2014, ktorý už horšie znáša náročný operačný systém v roku 2019-2020.

- Reklama -

Najnovší update by mal týchto problémov používateľa raz a navždy zbaviť. To celkovo zvýši komfort používania zariadenia. Tak isto sa sem dostali aj iné vylepšenia, ktoré sa týkajú zabezpečenia systému. Dnes je to vo svete téma číslo jedna.

Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším "set-top streamovacím zariadením", aké si môžete kúpiť
Apple TV – svetapple.sk

Apple sa snaží byť v tomto smere čo najlepšie. Pokiaľ teda máte Apple TV, určite si ju aktualizujte. Novinka vás síce ničím veľkým neprekvapí ale zariadenie (predovšetkým starší model) bude fungovať, lepšie, stabilnejšie a rýchlejšie. To je už dosť dobrá motivácia.

Samotnú aktualizáciu môžete urobiť pomocou vyskakovacieho okna, ktoré sa vám počas používania objaví alebo aj manuálne cez Nastavenia > Softvér > Aktualizácia softvéru.

Pokiaľ máte zapnutú automatickú aktualizáciu softvéru, je možné, že už máte nový systém nainštalovaný. Vyšiel ešte včera večer a Apple TV zvykne aktualizácie inštalovať automaticky v noci (pokojne aj v prvý deň, keďže je pripojená na napájanie samozrejme Wi-Fi). Pre istotu si to ale skontrolujte…

Aplikácia Apple TV sa dostane na televízory Sony a Vizio.
Apple vydalo aktualizáciu pre Apple TV – tvOS 13.3.1.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.