Spoločnosť Apple síce pred niekoľkými dňami vydala update watchOS 9.5, no už tu máme ďalšiu aktualizáciu, ktorú by ste nemali ignorovať. Opravuje totiž nepríjemnú chybu, s ktorou sa používatelia stretávali pri predošlej verzii systému.

Od aktualizácie na watchOS 9.5 si viacerí majitelia Apple Watch všimli nezvyčajný zelený odtieň displeja pri prístupe k určitým prvkom používateľského rozhrania. Svoje postrehy zdieľali na rôznych fórach, medzi ktorými nechýbajú ani príspevky na Reddite.

Problém sa týka zrejme všetkých modelov Apple Watch bez ohľadu na sériu hodiniek. Z príspevkov však vyplýva, že horšie na tom môžu byť hlavne staršie modely. Zvláštny zelenkastý odtieň je vidieť napríklad pri zadávaní prístupového kódu, alebo v ovládacom centre. Popravde, nevyzerá to vôbec dobre.

Čo prináša update watchOS 9.5.1? 

Aj keď to Apple oficiálne v poznámkach ku vydaniu nepotvrdilo, watchOS 9.5.1 sa zrejme zameral práve na tento problém. Gigant z Cupertina poskytol len klasickú formulku, ktorá hovorí, že aktualizácia obsahuje vylepšenia a opravy chýb Apple Watch.

watchOS 9.5 problém
Zdroj: MacRumors

Napriek tomu je však prospešné, aby si ju nainštalovali všetci používatelia. Ešte pred inštaláciou sa uistite, že Apple Watch sú pripojené k nabíjačke a v dosahu iPhonu pripojeného k Wi-Fi.

Inštalácia sa spustí, keď budú Apple Watch nabité najmenej na 50 %. Počas aktualizácie ich nereštartujte ani neodpájajte od nabíjačky.

Prečítajte si tiež  Apple zmení svet smart hodiniek, remienky budú mať vlastné funkcie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -