Apple deň po tom, čo sprístupnilo štvrtú beta verziu iOS 10 sme sa dnes (2. augusta) dočkali aj tretej verejnej bety iOS 10. Keďže sa september nezadržateľne blíži, v Apple pracujú na stále lepšej verzii budúcnosti iOSu a je zrejmé, že ďalších veľkých noviniek sa možno ani nedočkáme. To čo Apple predstavilo na WWDC v júni bude hlavným ťahúňom systému.

Apple vydalo iOS 10 Public Beta 3

Spoločnosť Apple každé dva týždňe od júnovej konferencie sprístupňuje nové skúšobné, beta verzie operačného systému iOS 10. V týždni, kedy je beta dostupná sú prví developeri, ktorí si betu môžu stiahnuť v pondelok. Potom nasledujú verejní testeri, ktorí si aktuálnu betu môžu stiahnuť v utorok, po 19. hodine.

- Reklama -

Výnimku netvorí ani tento týždeň a táto tretia verejná beta obsahuje malé zmeny, ktoré si všimne asi každý. Čakať treba rýchlenie animácií, prechodov zobrazenia priečinkov, obnovené staršie pozadia z iOS 8 a 9, nové emoji či drobné zmeny v centre hlásení. Pre aktualizáciu je potrebné byť registrovaný v Apple Beta Software Programe a vo svojom iOS zariadení mať inštalovaný konfiguračný profil. Potom stačí prejsť do Nastavení, ťuknúť na Všeobecné a Aktualizácia softvéru.

iOS 10 v skratke

Súčasné beta verzie nás bohužiaľ neprekvapili ničím iným, pretože aj napriek veľkým očakávaniam sme sa zatiaľ nedočkali Dark Mode či prispôsobeniu centra ovládanie. Hlavné zmeny sa týkajú napr. iMessages, centra hlásení, spôsobu odomykania iPhonu cez Touch ID, vylepšenej aplikácie Zdravie a taktiež aj zrýchleniu a lepšej stability systému. Finálna verzia bude dostupná už túto jeseň.

iOS 10 Public Beta 3

Môže ťa zaujímať
- Reklama -