Len včera obletela svet správa o tom, že Apple konečne sprístupnil prvú verejnú beta verziu mobilného operačného systému iOS 11, ktorý bol len prednedávnom predstavený počas WWDC 2017. Znamená to teda, že prakticky ktokoľvek, kto má najnovšie zariadenia od Apple môže v predstihu vyskúšať niečo, čoho oficiálneho vydania sa dočkáme až niekedy počas septembra tohto roka!

iOS 11 beta 1

Apple počas včerajšieho večera vydalo vôbec prvú beta verziu mobilného operačného systému iOS 11 pre verejnosť. Doteraz sme mali možnosť sledovať len verzie pre vývojárov. Ide teda o prvú verejnú betu IOS 11. Všetko je navyše úplne zadarmo a hlavne človek nič neriskuje sťahovaním vývojárskej verzie na čierno. Predsa len je takéto sťahovanie o čosi bezpečnejšie. Registrovaní vývojári, ktorí už iOS 11 testujú museli samozrejme zaplatiť aj určité poplatky. Ty nemusíš platiť vôbec nič.

- Reklama -

Pokiaľ ťa zaujíma ako beta verzia vyzerá a mal by si ju sťahovať len zo zvedavosti, ktorá potrvá zopár minút, radšej si pozri fotky a videá niekde na YouTube a počkaj si na oficiálnu verziu. Je tu totiž jeden háčik. Nakoľko sa jedná o beta verziu a hlavne tú prvú, systém môže byť nestabilní, budú sa v ňom nachádzať chyby a taktiež baterka nebude úplne stála. Telefón sa môže prehrievať a veľmi rýchlo vybíjať. Je to v podstate taká daň za to, že systém vyskúšaš skôr a nie každému to zas stojí za to.

iOS 11 je ešte len rozpracovaný. Nie je hotový. Chyby, ktoré budeš môcť počas testovania sledovať samozrejme budú miznúť, počas pribúdajúcich beta verzií. Stále to však bude mať od rýchlosti a stability, ktorej sa dočkáme až v septembri tohto roka ďaleko. Ak ti teda len ide o oboznámenie sa s novým systémom, radšej ho nesťahuj, neoplatí sa to. Pokiaľ si však skalný fanúšik a iOS 11 skrátka chceš používať, určite vyskúšaj túto betu. Na riziká sme ťa však dopredu upozornili. Pre tých, ktorých zaujíma, ako takáto beta asi vyzerá sme pripravili sériu fotografií priamo z našich redakčných iPhonov, na ktorých si ju môžete vychutnať v plnej kráse!

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -