Apple v utorok poskytlo nové beta verzie pre vývojárov na testovanie macOS Monterey 12.1.  Podľa poznámok k vydaniu aktualizácia rieši problém s notchom, ktorý na 14-palcovom a 16-palcovom MacBooku Pro zakrýval horné menu a lištu ponúk.

Prečítajte si tiež  Apple čoskoro vydá nové systémové aktualizácie. Bude v nich však chýbať očakávaná funkcia

Množstvo užívateľov sa sťažovalo na nedostupnosť ikoniek v lište ponúk. Jedná sa o možnosti nachádzajúce sa na pravej strane lišty ponúk. Tieto ikony poskytujú používateľom pohodlný prístup k ovládacím prvkom jednotlivých aplikácií. Na nových modeloch MacBooku Pro mohli byť tieto ikony prekryté výrezom notch. Práve táto chyba by mala byť v rámci nového updatu opravená.

- Reklama -

Kontroverzný Notch sa dočkal prispôsobenia

Lištu so základnými prvkami ako napríklad Súbor, Upraviť alebo Zobraziť na ľavej strane panela ponúk môžu vývojári pre svoje aplikácie pre Mac posúvať v závislosti od polohy notchu. Niektoré aplikácie tiež ponúkajú zakrytie výrezu čiernou lištou, poprípade posunutie ovládacieho centra pod notch.

MacOS 12.1 rieši aj niekoľko ďalších chýb vrátane problémov s funkciou Tap to Click, prehrávaním HDR videa na YouTube a nabíjaním MagSafe. Aktualizácia sa tiež postará o problémy s nereagovaním trackpadu, konektivitu s externými monitormi a opravu nabíjania.

Systémová aktualizácia macOS Monterey 12.1 je momentálne dostupná v rámci beta verzie, no už čoskoro by sa jej mala dočkať aj široká verejnosť. Smutnou správou však je, že v nej neuvidíme očakávanú funkciu Universal Control. Tú totiž Apple znova odložilo a bližšie nešpecifikovalo, kedy sa do systému oficiálne dostane.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -