Apple v utorok poskytlo nové beta verzie pre vývojárov na testovanie macOS Monterey 12.1.  Podľa poznámok k vydaniu aktualizácia rieši problém s notchom, ktorý na 14-palcovom a 16-palcovom MacBooku Pro zakrýval horné menu a lištu ponúk.

Prečítajte si tiež  Apple čoskoro vydá nové systémové aktualizácie. Bude v nich však chýbať očakávaná funkcia

Množstvo užívateľov sa sťažovalo na nedostupnosť ikoniek v lište ponúk. Jedná sa o možnosti nachádzajúce sa na pravej strane lišty ponúk. Tieto ikony poskytujú používateľom pohodlný prístup k ovládacím prvkom jednotlivých aplikácií. Na nových modeloch MacBooku Pro mohli byť tieto ikony prekryté výrezom notch. Práve táto chyba by mala byť v rámci nového updatu opravená.

Kontroverzný Notch sa dočkal prispôsobenia

Lištu so základnými prvkami ako napríklad Súbor, Upraviť alebo Zobraziť na ľavej strane panela ponúk môžu vývojári pre svoje aplikácie pre Mac posúvať v závislosti od polohy notchu. Niektoré aplikácie tiež ponúkajú zakrytie výrezu čiernou lištou, poprípade posunutie ovládacieho centra pod notch.

MacOS 12.1 rieši aj niekoľko ďalších chýb vrátane problémov s funkciou Tap to Click, prehrávaním HDR videa na YouTube a nabíjaním MagSafe. Aktualizácia sa tiež postará o problémy s nereagovaním trackpadu, konektivitu s externými monitormi a opravu nabíjania.

Systémová aktualizácia macOS Monterey 12.1 je momentálne dostupná v rámci beta verzie, no už čoskoro by sa jej mala dočkať aj široká verejnosť. Smutnou správou však je, že v nej neuvidíme očakávanú funkciu Universal Control. Tú totiž Apple znova odložilo a bližšie nešpecifikovalo, kedy sa do systému oficiálne dostane.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -