Operačný systém iOS, tak ako ho poznáme, dnes prešiel mnohými zmenami dizajnu, funkcií a vylepšení, ktoré dosiahli úroveň dnešnej, verejne dostupnej verzie 9.3.2. Apple však neustále pracuje na vylepšovaní tohto systému, a už čoskoro sa všetci dočkajú aktualizácie na 9.3.3. Nateraz je však dôležité to, či 9.3.3 prinesie niečo užitočné a uľahčí používanie iPhonu. Čo myslíš, aká bude odpoveď?

Apple vydalo tretiu betu iOS 9.3.3, aká bude finálna verzia?

Určite mi dáš za pravdu, že každá jedna aktualizácia prispieva k tomu, že iOS je rýchlejší a používanie systému je plynulejšie a rýchlejšie. Samozrejme, aj Apple má svoje dni a stane sa, že sem-tam vypustí aktualizáciu, ktorá nie je vždy na všetkých zariadeniach ideálna.

- Reklama -

Pri betách, ktoré dostávame prostredníctvom verejného beta programu od Apple sa to síce stávalo častejšie, no v poslednej dobe sú bety dokonalejšie a s malým množstvom chýb. U Apple je zvykom vydať štyri až päť verejných beta verzií iOS. Tie sú nakoniec výsledkom finálnej verzie iOS pre širokú verejnosť.

Výnimku netvorí ani posledná, tretia beta verzia pripravovanej menšej aktualizácie iOS, ktorá so sebou prináša podstatne rýchlejší systém a tiež aj výkon. Avšak, Apple sa v tejto verzii iOS zameral výlučne na optimalizáciu systému a opravy chýb z predošlých verzií systému. Zásadné novinky vo funkciách či dizajne sa teda nekonajú. O pár týždňov si tak stiahneš vylepšený iOS 9.3.3, ktorým si Apple opraví reputáciu.

Začalo sa to na WWDC

Tento pripravovaný update je akási predohra pred očakávaným nástupom veľkej zmeny v podobe iOS 10. Nový systém bol predstavený len nedávno počas WWDC, spolu so zmenami v tvOS, watchOS a po novom v macOS. Už začiatkom júla bude dostupná prvá verejná beta desiatky, na ktorú určite všetci netrpezlivo čakajú. Veľa používateľov si hneď neinštalovalo developerskú verziu iOS 10 s chybami, ktoré znemožňovali zariadenia používať bez problémov. Niekedy je lepšie počkať na reakcie iných a až potom zvážiť, či sa oplatí aktualizovať na iOS 10 skôr, Mnohí boli totiž nútení obnoviť svoje iOS zariadenia a vrátiť sa na iOS 9.3.2.

iOS 10 - imessage - svetapple.sk
iOS 9.3.3 príde ešte pred iOS 10 – svetapple.sk

Tak či onak, iOS 10 bude veľká aktualizácia. Vylepšené iMessage, Fotky, nové centrum hlásení a ovládania, obrazovka uzamknutia či spôsob odomykania. Vylepšení však bude určite viac. Do jesene, kedy bude iOS 10 dostupný verejne totiž môže Apple pridať ešte viac, napríklad Dark Mode.

iOS 9.3.3 public beta 3
iOS 9.3.3 sa už chystá – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -