Počas uvedenia modelového radu iPhone 15, ktoré prebehlo na jeseň minulého roka sme sa dočkali niekoľkých oznámení od Apple. Jedným z nich bolo, že Apple prestane predávať kožené puzdrá, remienky a ďalšie príslušenstvo ako záväzok voči životnému prostrediu. Náhradou mal byť revolučný materiál FineWoven, ktorý je paradoxne nepoužiteľný.

Odstránenie kožených doplnkov z ponuky je reakciou na obavy o negatívny vplyv kožiarskeho priemyslu na našu planétu. V súvislosti s blížiacim sa Dňom Zeme, ktorý sa oslavuje tento víkend, sa spoločnosť rozhodla nadobro dať zbohom koženému príslušenstvu. Apple vydal novú reklamu, v ktorom zdôrazňuje voju iniciatívu v oblasti ekológie.

Kryty FineWoven sú úplným krokom vedľa

Napriek tomu, že nové video ukazuje zrušenie predaja koženého príslušenstva, chýba v ňom akákoľvek zmienka o jeho nástupcovi FineWoven. Tento materiál bol predstavený ako prémiová alternatíva k tradičnej koži pre luxusnejšie príslušenstvo Apple.

Napriek tomu, že FineWoven sa snaží byť esteticky príťažlivým materiálom, v praxi je extrémne nekvalitný. O tomto fakte sme sa presvedčili aj my, o čom si viac môžete prečítať v našom článku, kde sme opísali našu veľmi negatívnu skúsenosť.

Je preto možné, že Apple sa rozhodne pochovať materiál FineWoven už po jednom roku od jeho uvedenia na trh. Existuje totiž možnosť, že Apple predstaví vylepšenú verziu FineWoven 2.0, ktorá by mohla riešiť súčasné estetické a hlavne kvalitatívne problémy.

FineWoven recenzia
Zdroj: SvetApple

Najpravdepodobnejšie však bude, že Apple bude pokračovať v ponuke produktov FineWoven v ich súčasnej podobe ešte nejaký ten piatok a sťažnosti zákazník jednoducho odignoruje.

Na stole je aj možnosť použitia alternatívy v podobe vegánskej kože, čo by bolo najrozumnejšie riešenie z hľadiska udržateľnosti. Ostáva nám teda čakať, akým smerom sa Apple v nadchádzajúcich rokoch vyberie.

Prečítajte si tiež  FineWoven kryt pre iPhone 15 Pro je totálna katastrofa. Takto vyzerá ten náš po 5 mesiacoch

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -