Apple spustilo včera novú službu Apple Music, ktorá sa stala dostupná automaticky po tom, ako si požívatelia nainštalovali iOS 8.4. Apple si však uvedomilo, že na to, aby mohla nová služba fungovať aj na iných zariadeniach ako len na iOS, bude musieť vydať veľkú aktualizáciu a tak prichádza iTunes 12.2, ktorá umožní používanie Apple Music aj na Macu.

iTunes 12.2

Nová aktualizácia iTunes 12.2 prináša okrem niekoľkých vylepšení najmä podporu novej hudobnej streamovacej služby od Jablkovej spoločnosti Apple Music. Aktualizácia by mala byť dostupná v sekcii „aktualizácie“ v Mac AppStore. Avšak, ako sme si to všimli nie len my v redakcii, aktualizácia sa tu nenachádza a nedarí sa nám iTunes 12.2 nainštalovať ani klasickou cestou so stiahnutím cez web. Uvidíme teda, ako si s tým Apple poradí a dúfajme, že to dlho trvať nebude. Radi by sme si totiž vypočuli hudbu z Apple Music aj na našom Macu!

Update: Všetko sa nám nakoniec podarilo nainštalovať, no bolo potrebné prepnúť Mac AppStore do krajiny United States.

Prečítajte si tiež  iTunes festival je už ako kanál dostupný v Apple TV
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.