Pred pár minútami sme vás informovali o tom, že Apple predstavilo WatchOS 6.1. Ak ste si všimli, v článku sme naznačili, že okrem toho dostali aktualizáciu aj počítače Mac. Apple vydalo macOS Catalina 10.15.1 pre verejnosť. Aktualizáciu si môžete nainštalovať okamžite.

Apple vydalo macOS Catalina 10.15.1 pre verejnosť.

Niekedy sú aktualizácie bohatšie, inokedy zase strohé. O tom, medzi ktoré patrí táto musíte rozhodnúť vy. Toto všetko do vášho počítača ale prináša:

- Reklama -

Emoji
– Viac ako 70 nových alebo aktualizovaných emoji, vrátane zvierat, jedla, aktivít, nových symbolov so zdravotným postihnutím, rodovo-neutrálne emoji a možnosť výberu odtieňu pleti pre niektoré z nich.

AirPods
– Prichádza podpora aj pre AirPods Pro.

Aplikácia domácnosť
– HomeKit Secure Video vám umožňuje v súkromí nasnímať, ukladať a prezerať šifrované video z vašich bezpečnostných kamier a ponúka detekciu ľudí, zvierat a vozidiel.
– Routery s povolením HomeKitu vám umožňujú kontrolovať, ako vaše príslušenstvo HomeKitu komunikuje cez internet vo vašej domácej sieti.
– Pridáva podporu pre reproduktory s AirPlay 2 v scénach pri automatizácii.

Siri
– Nastavenia ochrany osobných údajov umožňujú zvoliť to, či sa chcete zapojiť do vylepšovania Siri a diktovania textu pomocou toho, že Applu umožníte ukladať zvukové záznamy z vašej komunikácie s hlasovou asistentkou.
– Možnosť vymazať históriu Siri a diktovania.

Táto aktualizácia obsahuje aj nasledujúce opravy a vylepšenia chýb:
– Obnovuje možnosť zobrazovania názvov súborov v zobrazení „všetky fotky“ v aplikácii Fotky.
– Obnovuje možnosť filtrovať podľa obľúbených položiek, fotografií, videí, kľúčových slov v zobrazení Dni v aplikácii Fotky.
– Oprava problému, keď Správy zasielali iba jedno upozornenie, po tom ako bola spustená možnosť Opakovať upozornenia..
– Vyrieši problém, ktorý spôsobil spustenie kontaktov na predtým otvorený kontakt namiesto zoznamu kontaktov
– Pridá gesto potiahnutia dvoma prstami pre spätnú navigáciu v Apple News.
– Rieši problémy, ktoré sa mohli vyskytnúť v aplikácii Hudba pri zobrazovaní playlistov v zložkách a novo pridaných skladbách v zozname Skladby.
– Zvyšuje spoľahlivosť migrácie databáz knižníc iTunes do aplikácií Hudba, Podcasty a TV.
– Oprava problému, ktorý pri sťahovaní súborov neumožňoval zobrazenie v zložke sťahovanie v aplikácii TV.

Apple vydalo macOS Catalina 10.15.1 pre verejnosť.
Apple vydalo macOS Catalina 10.15.1 pre verejnosť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.