Len pár dní dozadu sme sa vám písali o tom, kedy sa dočkajú podpory WatchOS 6 aj staršie hodinky Apple Watch Series 1 a Series 2. Dnes ten deň prišiel a vy si tak na ne môžete nainštalovať veľkú aktualizáciu. Apple práve vydal WatchOS 6.1 pre verejnosť. Predchádzalo tomu dlhé testovanie.

Apple práve vydal WatchOS 6.1 pre verejnosť.

Ako sa ukazuje, záver mesiaca je pre Apple dosť náročný. Len včera sme sa dočkali úplne nových slúchadiel AirPods Pro a aktualizácie iOS 13.2 či iOS 12.4.3. Dnes tu máme ďalšie 2 aktualizácie. Jedna sa týka počítačov Mac a tá druhá, o ktorej momentálne píšeme zase hodiniek Apple Watch. Ide konkrétne o veľký update WatchOS 6.1, na ktorý sme už veľmi dlho čakali. Apple ho doposiaľ poskytovalo len vrámci beta testovania. Dnes si ho už ale môžu vyskúšať všetci. No a čo vlastne nová aktualizácia dokáže? Nečakajte zázraky.

- Reklama -

Jablková spoločnosť v poznámke ku nej uviedla, že sa zameriava predovšetkým na opravu chýb a problémov, ktoré mohli stretnúť používateľov na klasických modeloch. To je taká klasická formulka, ktorá tu ale musí byť. Potom je tu informácia o tom, že WatchOS 6.1 už podporuje aj slúchadlá AirPods Pro. Tie boli predstavené iba včera a do oficiálneho predaja sa dostávajú až zajtra. Inými slovami na ne musí byť včas pripravený každý produkt z portfólia spoločnosti. Na záver informácia, ktorá je asi najdôležitejšia. Hoci Apple sľúbilo, že hodinky Apple Watch Series 1 a Series 2 dostanú WatchOS 6, po prvej aktualizácii sa tak nestalo.

Ľudia ostali trochu v rozpakoch, či sa teda uvolní aj verzia pre ich zariadenia. Ako sa však ukázalo, Apple si ju nechávalo práve v tejto aktualizácii. Ak teda máte tieto staršie modely, nič si z toho nerobte. Novinky si môžete užívať aj naďalej. Smolu majú len úplne prvé Apple Watch Series 0.

Ak teda máte jablkové hodinky neváhajte navštíviť centrum aktualizácii a doprajte si najnovšiu verziu ich softvéru.

Rozbité Apple Watch prešli reklamáciou. Nikdy sa nevzdávajte.
Apple práve vydal WatchOS 6.1 pre verejnosť. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.