Spoločnosť Apple doposiaľ neprezradila, akou formou budú prichádzať aktualizácie na hodinky Apple Watch, keďže sa nedajú len tak zobrať a pripojiť ku zdroju. Dlho sa špekulovalo nad vylepšením systému cez iPhone pomocou Wifi a ako sa premýšľalo, tak sa aj stalo. Hodinky Apple Watch dostali úplne novú aktualizáciu svojho operačného systému Watch OS, ktorý je označený ako 1.0.1.

Aktualizácia

Nová aktualizácia prichádza len približne mesiac po tom, ako sa hodinky Apple Watch začali oficiálne predávať po celom svete. Základná verzia systému mala predsa len nejaké tie chybičky, ktoré bolo treba urýchlene napraviť a tak sa Apple naozaj poponáhľalo a vydalo aktualizáciu, ktorá rieši tieto problémy. Tak napríklad sme sa pri hodinkách dočkali rýchlejšieho systému, ale aj jeho lepšej stability, čo Apple veľmi nahráva, vzhľadom na fakt, že súčasné inteligentné hodinky majú problém so stabilitou. Okrem iného však Apple vylepšilo aj množstvo iných vecí.

Napríklad hlasovú asistentku Siri, ktorá je veľmi kľúčová v ovládaní hodiniek. Výrazné zmeny nastali aj v oblasti merania telesných aktivít, kedy tu pribudli nové možnosti a tie staré sa o poznanie zlepšili a spresnili. Apple Watch sa taktiež naučilo 7 nových jazykov, medzi ktorými žiaľ stále nenachádzame slovenčinu ani češtinu.

Celková aktualizácia má veľkosť okolo 50 MB, čo nie je veľa. Zaujímavé však je, že na to, aby si hodinky mohol aktualizovať, budeš musieť mať batériu na nich nabitú minimálne na 50%, alebo ich budeš musieť mať na nabíjačke. Znamená to teda, že pokiaľ nebudeš spĺňať tieto jednoduché kritéria, aktualizácie sa nedočkáš!

Prečítajte si tiež  Apple odosiela prvé kusy Apple Watch Series 7. Majitelia sa na ne môžu tešiť už o pár dní
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.