Apple prišlo so svojimi inteligentnými hodinkami ešte v septembri roku 2014 a následne ich zhruba o pol roka, v roku 2015 dostalo aj do oficiálneho predaja. Kto by to bol čakal, že práve tieto na prvý pohľad až zbytočné hodinky zažijú vo svete také ovácie ako nakoniec zažili. Podľa Tima Cooka ide o najúspešnejšie inteligentné hodinky na svete a najnovšie sa to aj potvrdilo!

Fantastické predaje

Hoci tieto údaje nepochádzajú priamo z Apple, ide o odhad analytickej spoločnosti  Asymco Horace Dediu, ktorá má vždy veľmi presné výpočty a len tak hocičo do sveta nevypustí. Podľa nej Apple predalo už 33 miliónov kusov hodiniek Apple Watch všetkých generácií. Používatelia za to zaplatili zhruba 12 miliárd amerických dolárov. Hoci to nie sú čísla, ktoré by nás nejako extra zaskočili, stále musíme hovoriť o tom, že ide len o „v podstate“ nepotrebné a relatívne drahé Apple Watch a nie iPhone, po ktorom sa idú všetci vždy roztrhať.

- Reklama -

Posledný rok patril tiež hodinkám od Apple lebo zažili veľké predajné úspechy. Predalo sa ich až 15 miliónov kusov a dnes tu už máme celkom novú generáciu s fantastickým LTE, ktoré je prepojené s tvojim číslom v telefóne. Výsledok? Asi ďalší predajný trhák, ktorého sa na predajných pultoch dočkáme už počas tohto-týždňového piatku. Máme sa teda na čo tešiť. Ľudia sa pomaly učia hodinky používať a to znamená, že Apple môže bez rizika investovať do vývoja. Veď aj tých 12 miliard dolárov, ktoré Apple získalo predajom Apple Watch nie je úplne na zahodenie, aj keď je pravda, že iné produkty mu robia celkom odlišné čísla!

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.