Spoločnosť Apple začala vypúšťať dôležité aktualizácie svojich operačných systémov. Po mierne stresujúcom čakaní sme sa dočkali iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 a takisto tvOS 14. V tomto článku sa dočítate všetko čo potrebujete pred inštaláciou vedieť. Poďme na to!

Čo prináša tvOS 14

Tak, ako to už pri podobných softvérových novinkách býva, Apple sa mierne pohralo s dizajnom a používateľským rozhraním. Zmeny sú však iba veľmi mierne.

- Reklama -

Skvelou správou je, že sa značne vylepšila možnosť prepínania medzi viacerými používateľskými účtami. Tak isto si viete oveľa viac prispôsobiť šetriče obrazovky. tvOS 14 je príjemnou evolúciou predchodcu a určite sa oplatí aktualizovať.

Ako nainštalovať tvOS 14? 

Aktualizovanie tohto zariadenia je vo všeobecnosti veľmi jednoduché. Pokiaľ máte stiahnuté automatické updaty, prebehnú úplne samé (napríklad v noci). Apple TV funguje v tomto smere perfektne.

Samozrejme, že je tu aj možnosť vyvolať aktualizáciu manuálne. V prípade, že ju chcete využiť, otvorte Nastavenia > Systém > Aktualizácia softvéru > Aktualizovať softvér. O zvyšok sa postará zariadenie.

Na aké zariadenia si môžem tvOS14 nainštalovať?

Spoločnosť Apple si potrpí na dlhodobú podporu svojich produktov. Aj keď sme v to už nedúfali, tvOS 14 podporuje 2 verzie Apple TV. Jedná sa o 4. generáciu (HD) z roku 2015 a 5. generáciu (4K) z roku 2017.

  • Apple TV HD (2015)
  • Apple TV 4K (2017)

Pokiaľ ste si novinku nainštalovali, do komentára nám napíšte, ako ste s ňou spokojní. U nás v redakcií funguje absolútne skvele aj na staršom modeli Apple TV (HD).

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.