Spoločnosť Apple začala vypúšťať dôležité aktualizácie svojich operačných systémov. Po mierne stresujúcom čakaní sme sa dočkali iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 a takisto tvOS 14. V tomto článku sa dočítate všetko čo potrebujete pred inštaláciou vedieť. Poďme na to!

Čo prináša tvOS 14

Tak, ako to už pri podobných softvérových novinkách býva, Apple sa mierne pohralo s dizajnom a používateľským rozhraním. Zmeny sú však iba veľmi mierne.

Skvelou správou je, že sa značne vylepšila možnosť prepínania medzi viacerými používateľskými účtami. Tak isto si viete oveľa viac prispôsobiť šetriče obrazovky. tvOS 14 je príjemnou evolúciou predchodcu a určite sa oplatí aktualizovať.

Ako nainštalovať tvOS 14? 

Aktualizovanie tohto zariadenia je vo všeobecnosti veľmi jednoduché. Pokiaľ máte stiahnuté automatické updaty, prebehnú úplne samé (napríklad v noci). Apple TV funguje v tomto smere perfektne.

Samozrejme, že je tu aj možnosť vyvolať aktualizáciu manuálne. V prípade, že ju chcete využiť, otvorte Nastavenia > Systém > Aktualizácia softvéru > Aktualizovať softvér. O zvyšok sa postará zariadenie.

Na aké zariadenia si môžem tvOS14 nainštalovať?

Spoločnosť Apple si potrpí na dlhodobú podporu svojich produktov. Aj keď sme v to už nedúfali, tvOS 14 podporuje 2 verzie Apple TV. Jedná sa o 4. generáciu (HD) z roku 2015 a 5. generáciu (4K) z roku 2017.

  • Apple TV HD (2015)
  • Apple TV 4K (2017)

Pokiaľ ste si novinku nainštalovali, do komentára nám napíšte, ako ste s ňou spokojní. U nás v redakcií funguje absolútne skvele aj na staršom modeli Apple TV (HD).

Prečítajte si tiež  Apple TV+ bude mať do konca roka 2026 viac ako 36 miliónov predplatiteľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.