Hlavnou hviezdou dnešnej konferencie WWDC 2024 sa celkom isto stala aktualizácia iOS 18, ktorá prinesie na obrazovky iPhonov revolučné AI prvky. Novinkám sa však nevyhla ani šikovná multimediálna krabička Apple TV, ktorá dostane v rámci tvOS 18 hneď niekoľko noviniek.

Hoci Apple TV nepatrí medzi hlavných ťahačov jablkového ekosystému, státisíce používateľov ju považujú za hlavné zariadenie pre konzumáciu audio a video obsahu. Apple sa v novej aktualizácii zameral na niekoľko zmien, ktoré poskytnú ešte lepší zážitok zo sledovania obsahu a efektívnejšie používateľské rozhranie.

Nová funkcia Insight pre Apple TV

Jednou z najvýraznejších noviniek v rámci aktualizácie tvOS 18 je funkcia InSight, ktorá poskytne detailné informácie o práve prehrávanom obsahu. Táto vychytávka ponúkne popisy a informácie o hercoch a hudbe v rámci programov a filmoch dostupných na Apple TV+.

Podobnú možnosť využíva aj konkurenčná platforma Amazon Prime Video. V prípade updatu tvOS 18 však bude táto novinka viacmenej obmedzená. Bude totiž exkluzívne dostupná iba pre obsah služby Apple TV+.

Funkcia Insight pre Apple TV
Zdroj: Apple

Funkcia Insight bude naviac úzko spolupracovať s hudobnou službou Apple Music. Ak počas sledovania narazíte na skladbu, ktorá vás zaujme, InSight vám umožní identifikovať ju a pridať si ju priamo do vašej knižnice v Apple Music.

Vylepšený zvuk a nový formát obrazu

Na jablkovej televízii pribudne možnosť inteligentného zlepšenia dialógu. Tá je navrhnutá tak, aby zvýraznila hlasy v televíznych programoch a filmoch, čím zlepšuje počuteľnosť dialógov. Táto funkcia sa aplikuje na televízne reproduktory, externé prijímače, slúchadlá AirPods a iné Bluetooth zariadenia.

Apple zapracoval aj na možnosti pre automatické titulky. Pri stíšení zvuku alebo pri prehrávaní obsahu späť sa titulky automaticky zobrazia, aby ste nestratili kontext.

Pre filmových a seriálových nadšencov, ktorí používajú projektory je tu ďalšia pecková vychytávka. Apple pre svoj obsah sprístupní podporu pre pre širokoúhlý formát 21:9. Vďaka tomuto zozobrazeniu sa filmy ešte viac priblížia zážitku ako z kinosály.

formát 21:9 pre tvOS 18
Zdroj: Apple

Nové šetriče obrazovky 

Apple TV už roky podporuje nádherné vizuály, ktoré sa zobrazujú pri zapnutom štriči obrazovky. Kategória šetričov sa v rámci tvOS 18 rozšíri o nové dizajny, od ktorých nebudete vedieť odtrhnúť oči.

Nové kategórie šetričov obrazovky budú zahŕňať Portréty, ktoré zmenia vaše fotky z knižnice na fenomenálne televízne zábery. Pribudne aj kategória TV+ relácie a filmy, v ktorej si budete môcť vybrať scenérie zo známych filmových a seriálových počinov z produkcie Apple TV+.

Pre najmenších tu bude aj nový šetrič Snoopyho, ktorý sa bude meniť podobne ako ciferník na Apple Wach.

Audio & Home tvOS 18
Zdroj: Apple

Nová aktualizácia tvOS 18 je po skončení hlavnej prezentácie WWDC 2024 dostupná v rámci uzatvorenej beta verzie pre vývojárov. V nasledujúcich mesiacoch by sme sa mali dočkať otvoreného beta testovania, ktoré vyvrcholí na jeseň príchodom ostrej aktualizácie pre širokú verejnosť.

Prečítajte si tiež  Apple Intelligence je oficiálne tu. ChatGPT v iPhone je realitou

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -