Len pred pár hodinami sme vás informovali napríklad o tom, že Apple vydalo WatchOS 6.1 s podporou pre Apple Watch Series 1 a Series 2. Čo sa však stalo možno trochu v pozadí je to, že vydalo aj update pre modely, ktoré si túto aktualizáciu jednoducho nemôžu nainštalovať. Nutne to ani nemusia byť majitelia starých hodiniek.

Apple vydáva WatchOS 5.3.3.

Asi sa pýtate, pre koho je vlastne update určený, keď všetky generácie Apple Watch s výnimkou Series 0 už podporujú WatchOS 6.1. Odpoveď je jednoduchá a v hodinkách sa v tomto prípade neskrýva. Ide o to, že majitelia používajú v niektorých prípadoch aj staršie iPhony. Bavíme sa napríklad o takom iPhone 6, ktorý sa už aktualizácie na iOS 13 nedočkal a tým pádom sa nemôžu dočkať aktualizácie ani hodinky.

V opačnom prípade by to mohlo spôsobiť problémy v komunikácii medzi zariadeniami a to Apple nedovolí. Ťažko teraz súdiť, či je toto riešenie správne alebo nie. Ku cti Applu slúži ale aspoň to, že ak má niekto povedzme s týmto starým smartfónom spárované napríklad Apple Watch Series 4, môže si ich dnes aktualizovať (aj keď novinky z WatchOS 6.1 samozrejme nezíska). V tejto malej aktualizácii, ktorá predstavuje zhruba 50 MB vám Apple ponúka klasickú opravu chýb, ktoré môžu systém sprevádzať počas používania.

Ďalej sa tu nachádzajú úplne nové prvky zabezpečenia. Možno vám to niečo pripomína. Čítali ste náš článok o iOS 12.4.3, ktorý vyšiel len pred pár hodinami? Práve táto aktualizácia je určená predovšetkým pre zariadenia, ktoré nedostali iOS 13. Dodatkovým updatom ku nej je potom práve WatchOS 5.3.3, ktorý robí v podstate to isté iba na hodinkách. Ak teda máte staršie zariadenia, Apple vám odporúča aby ste aktualizácie nainštalovali. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam.

Na záver už len dodávame, že nám príde sympatická takáto podpora aj pre zariadenie, ktoré bolo predstavené pred piatimi rokmi. V technologickom svete je to už doba a konkurenčné značky na svoje staré produkty (obzvlášť ak majú viac ako 5 rokov) už dávno zabúdajú. Za to dávame palec hore pre Apple!

Apple myslí aj na majiteľov starších zariadení. Vydáva WatchOS 5.3.3. - svetapple.sk
Apple myslí aj na majiteľov starších zariadení. Vydáva WatchOS 5.3.3. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here