Slúchadlá Apple EarPods sú už s nami nejaký ten piatok. Konkrétne boli predstavené ešte v roku 2012 po boku iPhonu 5 a vtedy aj nových iPodov. Hoci sa to teda nezdá, majú za sebou približne 4 ročnú púť a Apple rozmýšľa nad tým, ako by ich mohlo vylepšiť. Vďaka novému patentu, ktorý prednedávnom získal možno už dnes vieme povedať, aká bude hlavná výhoda nových EarPods!

Nové EarPods

Čo si budeme rozprávať, slúchadlá Apple EarPods sú síce pekné, ale žiaľ mnohým vypadávajú z uší a tým pádom nevyhovujú používateľom, ktorí tak musia siahať po niečom inom, napríklad štupľových slúchadlách. EarPods nevedia ani príliš dobre utlmiť vonkajší zvuk a ich výdrž je pre bežného používateľa asi 6-12 mesiacov, po ktorých prestanú fungovať (samozrejme záleží od zaobchádzania, ale tých 6-12 mesiacov vieme z vlastnej skúsenosti a to sme každodenný používatelia). Ako by mohlo Apple vyriešiť všetky tieto problémy? Jednoducho, predstavilo by nové slúchadlá, ktoré by boli svojou kvalitou niekde inde.

- Reklama -

Najnovšie spoločnosť s nakúsnutým jablkom v logu získala nový patent, ktorý by mohla pri svojich EarPods pekne zúžitkovať a vyriešila by tak aj problém s vypadávaním. Je to vlastne celé pomerne jednoduché. Stačilo by ak by boli slúchadlá pohyblivé a tak by mohli sadnúť do ucha každému používateľovi. O to sa možno spoločnosť už dnes pokúša. Navyše by mohli v Apple zapracovať aj na kvalite káblov, ktoré často odchádzajú po krátkom čase a užívateľ tak siaha po niečom lacnejšom. To, kedy Apple predstaví nové slúchadlá si momentálne netrúfneme povedať ale dúfajme, že to bude už tento rok a že ich budeme používať pomocou technológie Bluetooth, pretože sa šepká, že Apple odstráni 3,5 mm jack v iPhone 7, čo sa nám ale vôbec nepáči!

Nový patent - svetapple.sk
Nový patent – svetapple.sk

Zdroj: www.appleworld.today

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here