Keď spoločnosť Apple predstavila prvé AirPods v roku 2016, ľudia im nedávali príliš veľkú šancu na úspech. Zariadenie bolo totiž relatívne drahé a jeho dizajn náramne pripomínal klasické káblové EarPods Ako však naznačuje portál 9to5mac, tí čo tieto slúchadlá podceňovali sa škaredo mýlili. Apple je po šiestich rokoch na absolútnom vrchole.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24

mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Podľa najnovších štatistík spoločnosti Canalys sa totiž technologickému gigantovi v tomto segmente náramne darí. Hlavnú úlohu v tom mali zohrať počas roka 2022 aj AirPods Pro 2. generácie, ktorých cena klesla na nové minimá. Našu recenziu + porovnanie s prvou generáciou nájdete na tomto odkaze.

Aby sme boli presnejší, Apple v treťom štvrťroku 2022 zvýšilo svoj výrazný náskok pred konkurenciou, čomu pomohol aj neúspech spoločnosti Samsung, ktorá skončila na druhom mieste.

Ako iste viete, aj tá predáva svoje vlastné bezdrôtové slúchadlá, no v spomínanom období si ich kúpilo výrazne menej ľudí než v predchádzajúcom roku. Obrovský rozdiel medzi firmami sa teda ešte viac prehĺbil.

Inteligentné reproduktory naopak klesajú

HomePod mini
Zdroj: SvetApple

Výskumníci z Canalys hneď v úvode svojho výskumu zdôraznili, že trh s TWS (True Wireless Stereo) medziročne vzrástol ako celok až o 6 %, pričom sa dokopy predalo cez 76,9 milióna kusov bezdrôtových slúchadiel.

Všetko sa to ale dialo na úkor inteligentných reproduktorov, ktorých popularita postupne klesá a trh sa prepadol o 4 % na 113,6 milióna predaných kusov.

Keďže sme tu ale mali nepríjemnú pandémiu, tento jav sa dá logicky vysvetliť. Ľudia skrátka trávia viac času vonku ako vnútri a preto potrebujú zariadenia, ktoré si môžu zobrať so sebou – napríklad AirPods Pro 2. generácie.

Apple je číslo jedna na celom trhu s TWS

AirPods 3 a AirPods Pro 2 v zľave
Zdroj: Unsplash / Alireza Khoddam / SvetApple (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple narástla medziročne na trhu s TWS o šialených 34 %, pričom si udržala vysoký trhový podiel až na úrovni 31 %. Len pre porovnanie, spomínaný Samsung sa prepadol medziročne o 15 % a v súčasnosti drží „len“ 9,6 % podiel na trhu.

Apple predaje AirPods
Zdroj: 9to5mac

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple chystá Apple Watch Pro. Hodinky prídu tento rok a majú byť poriadne drahé. Toto zatiaľ vieme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -