Apple Watch približne dva mesiace dozadu odštartovali svoje predaje, avšak stále nie celosvetové. Doteraz dokonca ani len nepoznáme dátum, kedy sa novinka dostane na Slovensko, avšak už máme prvé informácie o tom, čo prinesie ich druhá generácia. Medzi novinky by mala určite patriť aj väčšia „samostatnosť“, FaceTime kamera či množstvo nových prevedení!

Apple Watch 2

Medzi hlavné novinky druhej generácie hodiniek Apple Watch 2 bude určite patriť aj FaceTime kamera, ktorá tomuto produktu tak trochu chýba. Avšak vo WatchOS 2 sa objavili prvé zmienky ohľadom tejto funkcie. V novinke je totiž možné vytvoriť FaceTime hovor avšak zatiaľ len vo forme Audio verzie. Je však viac než pravdepodobné, že nové Apple Watch, ktoré by sa mali dostať na trh niekedy v priebehu budúceho roka, ponúknu aj FaceTime kameru aby si mohol so svojimi blízkymi telefonovať aj cez zápästie (poprípade si robiť Selfie 🙂 )

- Reklama -
Nové materiály by mali byť samozrejmosť! - svetapple.sk
Nové materiály by mali byť samozrejmosť! – svetapple.sk

Ďalšou novinkou bude určite väčšia samostatnosť. Hodinky Apple Watch 2 by mali dostať vylepšený WiFi čip, ktorý umožní ich používanie aj v prípade, že po ruke nebude iPhone. Apple Watch tak budú môcť zvládať niektoré veci samé a taktiež sa zvýši ich bezpečnosť v prípade, že ti ich niekto ukradne. Potom už nebude taký problém vystopovať ich pomocou služby „Find my Watch“.

Poslednou novinkou, ktorú by sme mohli zobrať ako takú „samozrejmosť“ budú rozšírené možnosti konfigurácie hodiniek. Mali by sme sa tu dočkať rôznych nových náramkov či prevedení, ktoré budú sprevádzať aj novučičké materiály. Spomenieme napríklad kožu či platinu, o ktorej sa špekuluje už dlhšiu dobu. Nové prevedenia hodiniek by sa mali pohybovať v cenovej relácii medzi 1000-10 000 $.

Aj takto by mohli vyzerať Apple Watch 2 - svetapple.sk
Aj takto by mohli vyzerať Apple Watch 2 – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.