Apple aktualizuje v rámci systémového updatu iOS 18 aj svoju aplikáciu Mapy, ktorá sa dočká vítaných noviniek. Okrem možnosti pridávania vlastných trás sa dočkáme aj funkcie, ktorú poznajú hlavne majitelia prémiových hodiniek Apple Watch Ultra. Na obrazovky iPhonov totiž mieria topografické mapy.

Kód objavený portálom MacRumors naznačuje, že Apple pracuje na pridaní topografických máp do budúcich verzií systémov iOS, iPadOS, macOS a dokonca aj visionOS pre náhlavnú súpravu Apple Vision Pro.

Topografické mapy sa konečne dostanú aj na obrazovky iPhonov

Topografické mapy, ktoré boli pôvodne uvedené v aktualizácii watchOS 10, poskytujú detailné informácie vrátane turistických trás, vrstevníc, nadmorskej výšky a rôznych orientačných bodov.

Túto vychytávku si pochvaľujú najmä turisti a nadšenci športových aktivít, pri ktorých je navigácia v teréne veľmi dôležitá.

Topografická mapa na Apple Watch Ultra
Zdroj: Macrumors

Apple postupne rozširuje dostupnosť topografických máp po celých Spojených štátoch a preto je logické, že už čoskoro ich implementuje aj do ostatných operačných systémov.

Kód pre topografické mapy bol prvýkrát predstavený v minulom roku, no zatiaľ bol aktívny len v watchOS 10. Teraz sa však zdá, že je aktívny aj v backendových súboroch pre iOS 18, macOS 15 a visionOS 2, čo naznačuje ich rozšírenie aj na ďalšie platformy.

Je tu však aj odvrátená strana mince. Spoločnosť Apple zrejme sprístupní túto novinku najprv iba pre územie USA. V nasledujúcich expanzných vlnách by sme sa jej mali dočkať aj my na Slovensku. To, kedy to ale bude si v tejto chvíli netrúfneme povedať.

Prvá beta verzia iOS 18 by mala byť dostupná pre vývojárov ihneď po hlavnej prezentácii na WWDC 2024, ktorá prebehne 10. júna. Ostrá aktualizácia sa následne uvoľní, ako už býva zvykom v septembri. Uvidíme, s čím sa Apple vytasí a aké vychytávky nakoniec prinesie na obrazovky našich zariadení.

Prečítajte si tiež  iOS 18 bude mať umelú inteligenciu. Chýbať jej však bude táto funkcia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -