Nevadí, že Apple už dvakrát predstavilo Apple Watch, ktoré sa do dnešného dňa nezačali predávať. Nevadí, že hodinky budú mať fenomenálny úspech, no kým sa dostanú do celého sveta, prejde možno celý rok. Už dnes sa totiž objavil jeden koncept, ktorý ukazuje druhú generáciu hodiniek. Takto by mohli vyzerať Apple Watch 2!

Nové hodinky

Aj keď si to možno mnohí neuvedomujú Apple berie svoje hodinky ako úplne odlišný produkt, čo vlastne znamená, že pravdepodobne nebude predstavovaný každý rok. Vývoj tých prvých trval 4 roky a bolo by hlúpe, keby sa pol roka po začatí predaja prvých hodiniek začali predávať, alebo by boli minimálne predstavené druhé. Apple bude svoje hodinky vylepšovať postupom času a je viac než zrejmé, že k novému hw sa nedostanú skôr ako v intervale dvoch rokov. Môže to byť trošku nezvyk, pokiaľ sa na Apple Watch pozeráme z pohľadu iPhonu či iPadu, ktoré sú vylepšované každým rokom, no netreba zabúdať ani na fakt, že tieto hodinky sú pomerne drahá hračka na to, aby Apple predstavovalo jednu generáciu za druhou!

Materiály a náramky

Podľa všetkého sa dnes pozeráme len na základ ponuky, ktorý Apple Watch ponúkajú. Mnohí analytici totiž predpokladajú, že spoločnosť Apple bude predstavovať ďalšie a ďalšie modely postupom času. Počas tohto predstavovania tu pribudnú aj nové náramky, ktoré budú opäť raz omnoho rozšírenejšie. Môže to teda napríklad znamenať fakt, že Apple predstaví plastové hodinky s rovnakým hw ako tie ostatné no zníži ich cenu o 100$ čím sa stanú dostupnejšie. Taktiež však môže predstaviť aj platinový model, čím sa cena najdrahších hodiniek ešte zvýši. Možností tu teda existuje naozaj veľa a je možné, že priebežné upgrady budú prebiehať len formou zmeny či vylepšenia materiálov.

Hardware

No a čo hardware. Pokiaľ bude Apple predstavovať nový hardware Apple Watch každé dva roky, určite tým nič nestratí. Od druhej generácie by sme mohli očakávať omnoho lepšiu výdrž batérie či výkonnejší procesor, vďaka čomu by sa hodinky „osamostatnili“ od iPhonu, na ktorý sú v súčasnej dobe viazane vzhľadom na to, že fungujú predovšetkým ako akási druhá obrazovka. Ďalšími vecami, ktoré by mohli do hodiniek pribudnúť sú napríkald nové senzory či FaceTime ako aj normálna kamera.

Uvidíme teda, čo od budúcej generácie hodiniek očakávať. Každopádne si dnes môžte prezrieť aspoň jeden veľmi vydarený render, ktorý hodinky ukazuje v plnej kráse, nech sa páči!

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra sa nedočkajú dôležitej inovácie. Apple zlyhal na plnej čiare

Zdroj: 9to5mac.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.