Najväčšou nevýhodou inteligentných hodiniek Apple Watch je ich slabá výdrž batérie. Tá dosahuje v závislosti od modelu 18 – 36 hodín na jedno nabitie, čo pochopiteľne nie je práve ideálne. Mnohí iní výrobcovia sú v tejto oblasti podstatne ďalej, no Apple našlo aspoň dočasnú záplatu. Je ňou rýchle nabíjanie Apple Watch.

Aj keď vám tieto inteligentné hodinky vydržia na jednu „plnú batériu“ len zhruba jeden až dva dni, vďaka moderným technológiám ich viete aspoň veľmi rýchlo dobiť. Apple Watch totiž niekoľko rokov podporujú rýchle nabíjanie, ktoré však funguje len za určitých okolností. Musíte mať ten správny model a tiež príslušenstvo.

Poprvýkrát sme sa s rýchlejším nabíjaním stretli v Apple Watch Series 6 v roku 2020, kedy sem Apple pridalo túto funkciu v súvislosti so sledovaním spánku, ktoré pribudlo do operačného systému watchOS 7. Taktiež vtedy vymenilo koncovku adaptéra USB-A za USB-C.

O rok neskôr však firma rýchle nabíjanie vylepšila pri Apple Watch Series 7, ku ktorým pribalila aj špeciálnu nabíjačku s hliníkovou hlavicou. Používatelia sa tak dočkali ešte lepších výsledkov.

Ktoré Apple Watch podporujú rýchle nabíjanie? 

Apple Watch Series 7 nabíjanie
Tempo, akým sa nabíjajú Apple Watch Series 7 je mimoriadne rýchle (foto: SvetApple.sk)

Kompletný zoznam Apple Watch, ktoré dnes podporujú rýchle nabíjanie je zatiaľ pomerne úzky. Nezahrnuli sme doň spomínané Apple Watch Series 6, ktoré ešte nepodporovali skutočné „rýchle nabíjanie“. Toho sa dočkáte až kúpou modelu Apple Watch Series 7, alebo novšieho:

 • Apple Watch Series 7
 • Apple Watch Series 8
 • Apple Watch Ultra

Spoločnosť Apple pri tejto funkcii uvádza, že batéria sa dokáže nabiť z 0 – 80 % za cca 45 minút, avšak pravda je taká, že tento proces je častokrát ešte rýchlejší.

Hodinky sa vám dostatočne dobijú napríklad aj počas toho, ako sa sprchujete – stačí si urobiť rutinu. Našim odporúčaním je, aby ste ich dávali na nabíjačku vždy vtedy, keď majú ešte aspoň 20 – 30 % batérie.

Príslušenstvo, ktoré je potrebné k rýchlemu nabíjaniu Apple Watch

Nová rýchlejšia nabíjačka pre Apple Watch Series 7 má hliníkovú a nie plastovú povrchovú úpravu (foto: SvetApple.sk)

Ako sme už uviedli vyššie, na to aby vám fungovalo rýchle nabíjanie na vašich Apple Watch potrebujete aj špeciálny 1 metrový kábel, ktorý je ukončený hliníkovou povrchovou úpravou namiesto plastu.

Pokiaľ ste ho ku hodinkám nedostali (ak ste ich napríklad kupovali z druhej ruky), zaobstarať si ho môžete aj v samostatnom predaji od 34,99 €. Kódové označenie tohto kábla je konkrétne MLWJ3ZM/A. Nepomýľte si ho so starším MX2E2ZM/A, ktorý rýchle nabíjanie pre Apple Watch nepodporuje.

Prečítajte si tiež  Apple Watch mu zachránili život a zavolal mu Tim Cook!

Spoločnosť Apple taktiež uvádza, že na rýchle nabíjanie potrebujete akýkoľvek aspoň 5 W alebo výkonnejší adaptér s podporou USB Power Delivery. Z ponuky adaptérov Apple odporúčame kúpiť rovno 20 W model, ktorý môžete používať aj so svojim iPhonom. Jeho cena štartuje na cca 16 €. Dávajte si, ale pozor, aby ste nekúpili falzifikát…

Na svoje Apple Watch môžete použiť aj adaptéry od Apple s nasledujúcim výkonom:

 • 18 W
 • 20 W
 • 29 W
 • 30 W
 • 61 W
 • 87 W
 • 96 W
 • Pripadne akýkoľvek iný s výkonom aspoň 5 W, podporou USB-C a hlavne USB Power Delivery (USB-PD).

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -