Apple je na trhu s inteligentnými hodinkami približne rok od vtedy, odkedy sa začali predávať. V skutočnosti boli ale predstavené pred vyše jeden a pol rokom, bolo to ešte v septembri 2014. Znamená to teda fakt, že aj keď sa to mnohým nezdá, hodinky tu máme už celkom peknú dobu a je čas na vylepšenie. V prípade Applu to teda znamená jasný upgrade a ako by mohol takýto upgrade vyzerať? 

Apple Watch 2, rýchlejší procesor a podpora mobilných dát!

Zatiaľ samozrejme príliš o nových hodinkách nevieme a je to aj celkom logické, Apple si dáva poslednými rokmi na svoju bezpečnosť veľký pozor. Podľa analytikov ale vieme, že novinka prinesie buď názov Apple Watch 2 alebo Apple Watch S a jej hlavnými výhodami oproti prvej generácií bude výkonnejší procesor, no a potom samostatné pripojenie k mobilným dátam.

- Reklama -

Dá sa teda predpokladať, že Apple Watch 2 budú mať skrytý slot pre SIM kartu, aj keď sa nám to celkom nezdá, pretože sú veľmi malé a konštrukčne by to určite robilo problémy. Každopádne správy hovoria, že hodinky prinesú aj samostatné mobilné pripojenie, tak uvidíme. Čo by to ale znamenalo v praxi? Prakticky nič, iba výhoda, že by si produkt mohol využívať bez toho, aby si mal vo vrecku iPhone. Hodinky by to oznamovali každú chvíľu všetko, čo by ti mali oznamovať.

Apple Watch - svetapple.sk

Nezdá sa nám to ale najmä kvôli výdrži batérie. Niečo podobné by bolo určite veľmi energeticky náročné a ak by bol človek v prostredí so slabším signálom a hodinky by sa stále snažili pripojiť, vybili by sa veľmi rýchlo. K tomu by mal dopomôcť rýchlejší, ale šetrnejší procesor Apple S2. Ten by nemal zaostávať za konkurenciou a ponúknuť tak len to najlepšie, čo sa do takého malého produktu ponúknuť dá. My samozrejme očakávame ešte viac.

Napríklad by mohla prísť kamera či ďalšie senzory ale je otázne, či s tým nechce Apple ešte chvíľočku počkať. Veď si hádam nevystrieľa všetky náboje hneď na druhý krát však? 🙂

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.