Spoločnosť Apple dlhé roky deklaruje, že na krycie sklíčka fotoaparátov v iPhonoch používa extrémne odolný a veľmi ťažko poškriabateľný zafír. Ako nás však naučil čas a hlavne mnoho testov, toto tvrdenie nie je celkom pravdivé, keďže materiál nedosahuje požadovanú tvrdosť – ktorá je špecifická pre zafírové sklá.

Vie to aj známy youtuber JerryRigEverything, ktorý sa rozhodol preveriť kvalitu zafírových skiel od viacerých výrobcov. Nepozeral sa však na fotoaparáty ale na inteligentné hodinky. A výsledku sa sám nestačil čudovať.

Do testu sa dostali hodinky Samsung Galaxy Watch5 dostupné od cca 220 € v 44 mm verzii, Apple Watch Ultra dostupné od cca 866 €Garmin Fenix 7X Solar dostupné od cca 767 €.

Ich displeje by malo vo všetkých prípadoch chrániť práve zafírové sklo, ktoré zabezpečí, že sa na nich počas používania neobjavia žiadne škaredé ryhy.

S tými sa žiaľ môžete stretnúť napríklad na klasických Apple Watch v hliníkovom prevedení, ktoré používajú jednoduchšie ION-X sklíčko. Venovali sme sa tomu aj v samostatnej recenzii

Ktoré zariadenie dopadlo najlepšie a ktoré najhoršie? 

Garmin Fenix 7X Solar
Zdroj: JerryRigOfficial (snímka obrazovky)

Najnovší test potvrdil to, čo sa už veľmi dlho hovorí. Apple skutočne používa menej kvalitné zafírové sklíčko ako konkurencia. Pokiaľ si pozriete video na konci článku, sami dospejete k názoru, že Apple Watch Ultra dopadli asi najhoršie zo všetkých troch testovaných inteligentných hodiniek.

Pochváliť však nemôžeme ani Samsung Galaxy Watch5, v prípade ktorých bol výsledok len o málinko lepší.

Za absolútneho víťaza sa tak dajú označiť jedine Garmin Fenix 7X Solar, pretože ich displej vydržal ďaleko najviac. Tento výrobca používa materiál v podobnej kvalite, ako ten, s ktorým pracujú prestížne hodinárske spoločnosti typu Tissot a podobne. 

Aby sme však boli skutočne objektívni, nech už si kúpite ktorékoľvek z hodiniek, vo výsledku dostanete dostatočne tvrdé sklo na to, aby sa vám na ňom neobjavovali škrabance.

Sami sme si totiž v minulosti vyskúšali Apple Watch Series 5 v oceľovom prevedení, ktoré využívajú takisto zafír (pravdepodobne rovnaký ako Apple Watch Ultra) a boli sme šokovaní, ako skvele toto zariadenie vyzeralo po roku nosenia bez akejkoľvek ochrany.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 a Ultra 2 dostali obrovské vylepšenie. Týka sa úložiska
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here