Spoločnosť Apple úspešne spustila predobjednávky na svoje nové inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré sú už od začiatku predobjednávok neuveriteľne úspešné. S tým súvisí aj fakt, že od piatku si ich môžte pozrieť v Apple Storoch po celom svete a zároveň aj vyskúšať na vlastnej koži. Modely, ktoré sa nachádzajú v obchodoch Apple Store majú skrytý port!

Apple Watch a ich port!

O tom, že Apple Watch majú akýsi skrytý port, ktorý na nachádza len na vybraných modeloch sme vás informovali už dávnejšie. Tento port bol použitý na prototypoch hodiniek, ktoré používali rôzni vývojári pre svoje aplikácie atď… Potom bol využívaný aj na diagnostiku, vďaka ktorej mohli zamestnanci Apple doladiť niektoré chyby, ktoré sa na nich vyskytovali. Dnes prinášame správu, že niektoré modely Apple Watch, ktoré sa nachádzajú v Apple Storoch ponúkajú úplne rovnaký port. Zatiaľ nie je celkom jasné, na čo slúži, no v predajných verziách sa určite neobjaví!

- Reklama -

Náš osobný názor je, že tento port neslúži už na diagnostiku ale v obchodoch sú jednoducho vystavované “atrapy” Apple Watch. Hovoríme minimálne o tých hodinkách, ktoré nikto nikdy nebude držať v ruke, keďže sa nachádzajú v stole pod obrovským ochranným sklom. Nevieme, či sa port nachádza aj na verziách hodiniek, ktoré budú používatelia testovať na vlastnej koži. Vieme však, že v niektorých modeloch sa nachádza a to by mohli byť práve vystavované modely. Prečo? Okrem toho, že na displeji zobrazujú videodemo, prakticky nič iné nebudú nikdy robiť a toto je celkom pekný spôsob ako ušetriť. Načo by Apple vyrábalo drahý HW, keď to môže urobiť omnoho lacnejšie? Navyše Apple Watch je hneď niekoľko desiatok verzií a ich cena naozaj vysoká. Práve preto je celkom logické, že 1/3 hodiniek, ktoré nebudú určené na skúšanie je takýchto.

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

 V tomto prípade by port mohol dávať zmysel vzhľadom na to, že v hodinkách by sa mohol nachádzať o čosi jednoduchší HW atď… Všetko je to však len náš názor a realita môže byť úplne iná. Každopádne, za zamyslenie to určite stojí!

Apple Watch a ich špeciálne skrytý port! - svetapple.sk
Apple Watch a ich špeciálne skrytý port! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.