Príbehy o tom, ako Apple Watch zachránili ľudský život prichádzajú niekoľkokrát do roka. V tom poslednom sa tomuto malému zariadeniu môže poďakovať americký horský cyklista, ktorý pri nehode ochrnul a zostal na mieste, kde by ho pravdepodobne nikto nenašiel.

Ako píše AppleInsider, Ryan McConnaughey zachoval po nehode chladnú hlavu a pomocou svojich inteligentných hodiniek a hlasovej asistentky Siri dokázal privolať záchrannú službu, ktorá mu okamžite pomohla.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Len dvadsaťtriročný muž sa začiatkom roka prevážal v Spring Valley v Kalifornii, keď jeho bicykel nečakane narazil do strmého svahu, v dôsledku čoho preletel cez riadidlá a narazil hlavou do zeme.

Po páde si začal kontrolovať zranenia, pričom si uvedomil, že necíti takmer žiadnu bolesť. Dôvodom bolo to, že Ryan od krku dole ochrnul.

Najskôr zavolal kamarátovi, potom záchranárom a nakoniec nahral správu svojej priateľke

Hodinky Apple Watch Series 5 s EKG na ruke používateľa
Zdroj: SvetApple

McConnaughey vedel, že potrebuje okamžitú lekársku pomoc, no jeho iPhone zostal v batohu. V tom čase sa mu ale v hlave aktivoval „režim prežitia“ a napadlo ho, že má na ruke hodinky Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

Rýchlo teda využil hlasový príkaz „Hey Siri“ a zavolal svojmu priateľovi Petrovi, ktorý poznal trasy, po ktorých jazdil. Vďaka tomu bolo možné lokalizovať miesto nehody.

Ďalší telefonát smeroval na tiesňovú linku (911), kde okrem iného volal aj jeho priateľ. Ryan si v danej chvíli uvedomil, že túto situáciu nemusí prežiť a preto poslal svojej priateľke hlasovú správu aby sa s ňou rozlúčil. Tá sa následne stala virálnou na sociálnej sieti TikTok.

Cyklista bol ochrnutý na všetky štyri končatiny  

Po určitom čase sa polícii podarilo zraneného cyklistu nájsť a letecky ho previezli do nemocnice. Ryan v nej absolvoval niekoľko život ohrozujúcich operácií, pričom nakoniec bol diagnostikovaný ako kvadruplegik – osoba s ochrnutím všetkých štyroch končatín.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Neskôr Ryan absolvoval niekoľko rehabilitácií miechy a po návrate domov skonštatoval: „Tie hodinky mi zachránili život. O tom niet pochýb. V žiadnom prípade by ma nikto nenašiel. Nikdy by mi nenapadlo, že budem používať hodinky Apple Watch na telefonát, ktorý mi zachráni život.“

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here