Už sme ti priniesli niekoľko videotestov toho, ako hodinky Apple Watch odolávajú vode a tlaku, ktorý vzniká pri ponorení hodiniek do vody. Vo všetkých testoch hodinky prežili bez poškodenia, no stále tu chýbal jeden poriadny test, ktorý by ich preveril v absolútne každom smere. Ten už prišiel a ty sa môžeš pozrieť na to, čo všetko Apple Watch zvládnu! Rovno prezradíme, že Apple ich mohol pokojne predstaviť ako plne vodotesné!

Apple Watch vs. voda

Spoločnosť Apple si pravdepodobne uvedomila, že hodinky budú často vystavované vlhkému prostrediu a tak bola nútená vybaviť ich dostatočne kvalitnou izoláciou, ktorá by mala zabrániť vode aby sa dostala do vnútra hodiniek.

To sa očividne podarilo na výbornú a Apple Watch získali certifikát normy IPX7, ktorá garantuje, že hodinky vydržia ponorené v hĺbke 1 metra až po dobu 30 minút. To sa však zdá sa Apple mierne podcenil, keďže zo všetkých videí vyplýva, že Apple Watch vydržia omnoho, omnoho väčšie hĺbky.

Na tomto videu dokonca uvidíte aj to, ako boli testované na ruke športovca, ktorý skočil z 5 m, 8 m a nakoniec 10 m skokanského mostíka. Absolútnym finále však bola špeciálna tlaková komora vďaka ktorej sa podarilo simulovať ponorenie až do hĺbky 40 m.

Možno by si ani nečakal ale aj takémuto extrému hodinky odolali absolútne bez problémov. Aj keď Apple teda neodporúča plávanie s hodinkami ani dlhodobé vystavovanie vlhkosti, je nad svetlo jasné, že ide len o ochranu pred obrovským množstvom reklamovaných hodiniek, ktoré poškodila voda!

Prečítajte si tiež  Deviata generácia hodiniek od Apple tohto roku nedorazí. Pripravte sa na Apple Watch X
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.