Spoločnosť Apple predstavila jeden z najzaujímavejších produktov poslednej doby. Predstavila hodinky Apple Watch, na ktorých predaj sme museli čakať približne pol roka. Potom však prišla jedna vec, ktorá sa spoločnosti nie tak celkom podarila. Tou vecou je práve dostupnosť hodiniek, ktorá je stále na veľmi zlej úrovni. Niektorí používatelia ešte stále svoje hodinky nedostali a to aj napriek tomu, že si ich objednali približne 3 mesiace dozadu. Mnohí preto už čakajú na druhú generáciu!

Čakanie na Apple Watch 2

Hlavným problémom Apple Watch je fakt, že sa viacmenej nedajú kúpiť. Ich dostupnosť je stále na veľmi zlej úrovni a používatelia sa jednoducho nedokážu ku svojim zariadeniam nijako dostať a to aj napriek tomu, že predaje začali asi 3 mesiace dozadu. To je jedna z vecí, ktorá spoločnosti Apple vôbec nevyšla. Hodinky sú dostupné stále predovšetkým len v USA a niekoľkých ďalších krajinách, o Česku či Slovensku nepadá nijaká zmienka (samozrejme ani o väčších krajinách ako sme my). Práve preto používatelia zvažujú či radšej nepočkať na Apple Watch 2, ktoré by mali okrem iného priniesť ďalšie nové vychytávky. Patrí medzi ne napríklad fotoaparát či viac senzorov.

Prvé hodinky sú síce super, stále však nie sú ani zďaleka tak vybavené, ako je vybavená konkurencia a Apple by to mohlo napraviť práve v druhej generácii tohto produktu. Ten bude omnoho populárnejší ako Apple Watch prvej generácie a nájde si omnoho viac majiteľov. Applu sa počas posledných troch mesiacov nepodarilo nasýtiť dopyt, ktorý bol podstatne väčší ako ponuka avšak v súčasnosti musí bojovať s tým, že dopyt klesá a ponuka rastie. Uvidíme, ako sa bude predajom Apple Watch vodiť v budúcnosti. Jedno je však jasné. Ak by Apple dokázalo predať viac hodiniek na začiatku predaja, zisky by boli podstatne vyššie!

Apple Watch a voda - svetapple.sk
Apple Watch a voda – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Pozri si unboxing Apple QuickTake 100
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.