O príchode nových high-endových MacBookov Pro sa hovorí už nejakú dobu, no posledný objav by mal túto skutočnosť definitívne potvrdiť. Posledná testovacia beta verzia systému macOS 12 Monterey totiž obsahuje záznamy dvojice nových rozhraní a rozlíšení pre Systémové Nastavenia. Tieto údaje majú takmer s určitosťou patriť novej generácii MacBookov Pro s čipom „M1X“.

Prečítajte si tiež  Apple vydáva novú verejnú beta verziu pre macOS 12 Monterey

Autorom objavu je Steve Moser, ktorý sa s týmto úlovkom podelil na webe MacRumors. Rozlíšenie nových displejov je zatiaľ vedené v rámci označení 3456 x 2234 Retina3024 x 1964 Retina, čo nezodpovedá zatiaľ žiadnemu Macu z momentálneho alebo minulého portfólia firmy.

Tieto údaje by teda s najväčšou pravdepodobnosťou mali patriť novému 14 a 16-palcovému MacBooku Pro, ktorých predstavenia sa dočkáme pravdepodobne ešte do konca tohto roka.

MacBook Pro

Momentálny 16-palcový model MacBooku Pro disponuje rozlíšením 3072 x 1920, zatiaľ čo jeho menší 13-palcový kolega obdržal natívne rozlíšenie 2560 x 1600. AK by teda objavené údaje malo byť správne, dočkáme sa celkom slušného nárastu.

Posledný event v podobe California Streaming nám priniesol očakávané novinky v podobe iPhonu 13, nových Apple Watch Series 7 a updatov z portfólia iPadov. V najbližších týždňoch/mesiacoch by sme mali byť svedkami ďalšej konferencie, na ktorej sa tentokrát ocitnú v svetlách reflektorov práve jablkové počítače Mac a novinky v rámci systému macOS 12 Monterey.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -