Aj keď sme predpokladali, že to bude o čosi skôr, zdá sa, že Apple opäť nestíha a novinku zvanú  Apple Watch, ktorá bola predstavená ešte v septembri minulého roka, pustí do predaja až v apríli! Prezradil to Tim Cook počas konferenčného hovoru, kedy sme sa dozvedeli aj o finančných výsledkoch Jablkovej spoločnosti za štvrtý kvartál 2014!

Až v apríli

Aj keď sa očakávalo, že Apple Watch výjdu na Valentína, zdá sa, že sa to nakoniec Apple nepodarilo naplniť a aj napriek niekoľkým náznakom, medzi ktoré patrili aj srdiečka vyobrazené na renderoch, to bude až v apríli. Táto informácia pochádza prakticky z prvej ruky, keďže ju prezradil Tim Cook. Okrem iného prezradil aj to, že hodinky budú zo začiatku dostupné len vo vybraných krajinách na čele s USA z dôvodu ich obmedzeného počtu. Časom sa samozrejme dostanú aj do našich končín.

- Reklama -

3 edície

Apple Watch Sport

Apple Watch budú dostupné už od začiatku predaja v troch edíciách. Tou najlacnejšou a najzákladnejšou bude edícia nazvaná Apple Watch Sport, ktorá vlastne dokonalo vystihuje svoj názov. Tieto hodinky ponúknu gumový náramok a hliníkové telo rovnako, ako iPhone či iPad. Apple ich bude predávať za sumu 359$.

Apple Watch 

Druhou, drahšou variantou budú Apple Watch, ktoré ponúknu o čosi exkluzívnejšie prevedenie ako Apple Watch Sport. Cena tejto edície by sa mala podľa špekulácií pohybovať na úrovni okolo 500$. Pôjde teda o akúsi zlatú strednú cestu, ktorá by mala na rozdiel od základnej edície priniesť aj displej pokrytý zafírovým sklom.

Apple Watch Edition

Apple Watch Edition bude vrcholovo spracovaná verzia hodiniek Apple Watch, ktorá bude využívať 18-karátové zlato. Cena tejto edície by sa mala  nachádzať na úrovni niekoľkých tisícoch dolárov. Mnohí analytici sa zhodujú na sume 4000€ až 5000€. Nepôjde teda o tovar, ktorý si bude môcť kúpiť bežný Slovák. Každopádne, hodinky v zlatom prevedení vyzerajú pekne!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.