Aj keď prídu na trh až za približne dva mesiace, inteligentné hodinky Apple Watch Series 9 sú už hotové a momentálne čakáme len na ich oficiálne predstavenie. Toto technologické zariadenie príde v septembri 2023 a my vieme, čo nové prinesie. Ak očakávate revolučné zmeny, sklameme vás.

Apple Watch Series 9 budú predstavené po boku Apple Watch Ultra 2. generácie. Po vizuálnej stránke by mali vyzerať podobne, ako Apple Watch Series 8 či Apple Watch Series 7. Dizajn bude naďalej počítať so zaoblenými hranami a ako materiály tu Apple použije hliník či ION-X sklíčko.

Za príplatok si však budete môcť dokúpiť aj kovový model so zafírom, za ktorý však logicky zaplatíte viac. Apple Watch Series 8 sa takto predávajú aj na Slovensku a dostupné sú od cca 649 €.

Ich jediným benefitom, pre ktorý sa niekomu oplatia kúpiť, je natívna podpora LTE pripojenia (na volania nepotrebujete iPhone). Tá však v našich končinách zatiaľ nefunguje a aj preto ľudia neinvestujú do drahšej verzie. Štandardný model sa predáva za 539 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate od 420 €.

Apple Watch Series 9 prinesú po rokoch dôležitú zmenu. Nebude sa ale týkať ich dizajnu 

Aj keď budú Apple Watch Series 9 vyzerať podobne, ako ostatné modely, treba zdôrazniť, že spoločnosť Apple ich predsa vylepší. Ku zmene dôjde vo vnútri, konkrétne v oblasti procesora, ktorý je v prípade „jablkových“ hodiniek rok čo rok väčším sklamaním.

Aby sme to upresnili, procesor v Apple Watch Series 8 s označením S8 je vlastne premenovaný čip S7 z Apple Watch Series 7. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby práve čip S7 nebol v podstate rovnaký, ako čip S6, ktorý Apple predstavilo v Apple Watch Series 6 ešte v roku 2020. Už tri roky teda používame rovnaký hardvér a Apple sa tvári, že ho každý rok zlepšuje. Nie je to však pravda.

Mark gurman z agentúry Bloomberg sa domnieva, že táto „zábavka“ technologického giganta z Cupertina už čoskoro skončí. Samotný procesor má svoje najlepšie roky za sebou a presne preto si zaslúži výmenu, ktorou nebude len čip s pozmeneným názvom. Pôjde o úplnú novinku.

Procesor S9 by mal byť založený na modernom čipsete Apple A15 Bionic, ktorý Apple používa ešte aj v iPhone 14. Zatiaľ nie je známe, aké funkcie tento upgrade prinesie, no môžeme očakávať aspoň lepšiu energetickú účinnosť, ktorá sa pri Apple Watch určite hodí. Hodinky by tiež mohli lepšie zvládať náročnejšie aplikácie.

Prečítajte si tiež  Toto je vízia Microsoftu!
Reklama
Reklama

Ďalšie zmeny, ktoré by nám mali priniesť Apple Watch Series 9, žiaľ v tejto chvíli nepoznáme. Apple zrejme nepripravuje žiadnu revolučnú inováciu. Akonáhle sa však dozvieme niečo nové, budeme vás informovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -