Hodinky Apple Watch už prakticky klopú na dvere a my začíname uvažovať, či ide o ten produkt, ktorý bude megaúspešný. Podľa nás majú totiž Apple Watch veľmi veľké ambície a mohli by ukázať úplne nový rozmer v používaní hodinkiek.

Apple Watch a iPod!

iPody pomaly, ale isto dosluhujú a nepredpokladá sa, že im ešte niekedy bude Apple venovať nejakú extra pozornosť. Prichádzajú však Apple Watch, ktoré by mohli nahradiť slabšie predaje iPodov a navyše s omnoho vyššou maržou pre samotnú spoločnosť. Prečo by však mali byť rovnako úspešné ako legendárny hudobný prehrávač od Apple? Je to jednoduché.

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

Pokiaľ sa vrátime späť do roku 2001, kedy bol predstavený prvý iPod zistíme, že na trhu už boli desiatky podobných MP3 prehrávačou od konkurenčných spoločností. Všetky však vyzerali, povedzme to slušne, „svojsky“ a neponúkali príliš veľa úložiska pre skladby. Steve Jobs vtedy videl v počúvaní hudby veľký potenciál a tak v Apple zobrali klasický MP3 prehrávač, zabalili ho do nádherného tela a ponúkli možnosť stiahnutia až 1000 skladieb. Aj napriek jeho vysokej cene sa stal iPod najpredávanejším hudobným prehrávačom v histórií a presne tam majú našliapnuté aj Apple Watch!

Apple Watch -svetapple.sk
Apple Watch -svetapple.sk

Áno, na trhu sú síce aj iné inteligentné hodinky a Samsung ich už dokonca vyrába v niekoľkých generáciách, no na týchto produktoch je jednoducho vidieť, že ide o výplod technologického sveta. Apple Watch sú úplne iné. Dizajn je naozaj luxusný a pripomína klasické, digitálne hodinky , čím vlastne ešte stále zostávajú hodinkami a nie zariadením s displejom a procesorom, ktoré nosíme na ruke. Navyše ponúknu aj intuitívny operačný systém, či iné novinky a to sa má podpísať pod ich neuveriteľný úspech. Mnohí, na čele s Timom Cookom im predpovedajú minimálne taký úspech, ako mal v roku 2001 prvý iPod! Tento cieľ by mohli zvládnuť „ľavou zadnou“!

Prečítajte si tiež  Návod: Ako na Apple Watch sledovať obnovovanie srdcovej frekvencie a čo to znamená?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.