Apple Watch tu sú snami už takmer rok a po roku sa konečne začínajú dostávať aj ku nám, na Slovensko. Na hodinkách si dalo Apple veľmi záležať, no ako to už vo svete býva, aj tak fantastický produkt môže mať svoje chyby a Apple Watch ich má hneď niekoľko. O tom ale potom. Teraz sa poďme baviť o jednej jedinej chybičke, ktorá môže od Apple Watch odrádzať veľa ľudí. Výdrž batérie je vraj nedostačujúca no my si dovlíme tvrdiť opak!

Je 18 hodinová výdrž Apple Watch slabá?

Apple má niektorých svojich produktov menší problém. Výdrž batérie jednoducho nie je dostačujúca a to hovríme najmä o iPhone a tiež o hodinkách Apple Watch. Samozrejme, nájdu sa aj opačné extrémy ako napríklad iPad či MacBook, ktoré vydržia ozaj dlho ale to už je iná téma. Dneska sa poďme sami seba spýtať, či je 18 hodinová výdrž, ktorú ponúkajú Apple Watch dostačujúca.

- Reklama -

V prvom rade by sme si mali definovať Apple Watch ako produkt. Sú to hodinky, inteligentné hodinky. Pravdepodobnosť, že budeš v 90% pozerať na tomto zariadení čas je takmer istá a je to úplne v poriadku. Na hodinkách sa totižto sleduje čas, je to ich primárny účel s tým, že keď ti vybehne nejaká notifikácia na iPhone, zavibruje ti aj na ruke a ty ho nemusíš vyťahovať z vrecka.

Apple Watch - svetapple.sk

Apple sľubuje, že Apple Watch vydržia približne 18 hodín, ako ale asi všetci vieme, nie je to celkom pravda a hodinky v reálnom živote vydržia pri bežnom používaní približne 15-16 hodín (samozrejme často krát vydržia aj dlhšie, nám pokojne aj dva dni). To je presne faktor, ktorý ľudí odrádza. Je to ale odôvodnené? My si myslíme, že nie.

18 hodín sa možno na prvý pohľad zdá málo, ale netreba zabúdať na to, že hodinky budeš používať prevažne počas dňa. Ak si nebudeš chcieť merať a sledovať svoj spánok, môžeš ich dať na nabíjačku a do rána budú v plnej sile. Samozrejme ak si ale chceš pozorovať aj svoj spánok, je to celkom iné. V takomto prípade si pri večernom filme dáš hodinky dole a za dve-tri hodiny ich môžeš dať opäť na ruku s plnou baterkou.

18 hodín teda nie je veľa ale z vlastných skúseností vieme, že to absolútne stačí. Aj náročnejšiemu používateľovi. Sem tam hodinky nabíjame častejšie, sem tam menej často, no čas, ktorý dokážu vydržať je ozaj dostačujúci aj pre bežného používateľa. Na konci by sme už len upozornili, že ak chceš Apple Watch kúpiť u nás za bezkonkurenčnú cenu, pozri si tento článok ale ponáhľaj sa, chalani majú posledné kusy!

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.