Aj keď sme v podstate tušili, že nám Apple tento rok ukáže na konferencií spolu s iPhonmi aj hodinky, netušili sme, ako sa budú volať. Pred konferenciou im všetci hovorili iWatch, lebo ide o jeden z názvov, ktorý si dala spoločnosť patentovať. Apple ho však muselo zmeniť na Apple Watch čím spôsobila vo svete chvíľkový chaos. Pozrite sa na nového konkurenta pre Jablkové hodinky, ktorý sa volá iWatch! 

iWatch

Prvé, čo si vybavíte pod týmto názvom sú hodinky od Apple. Ani sa vám nečudujeme, veď prvé dni po konferencii sa v našich článkoch stále vyskytol tento názov, aj keď sme všetci vedeli, že hodinky sa volajú Apple Watch. No a čo s tou konkurenciou? Totiž istá írska spoločnosť Probendi sa rozhodla, že si dá patentovať názov iWatch ešte začiatkom tohto roka. Problém je, že len vo svojej krajine. Práve Írsko totiž patrí medzi krajiny, v ktorých si Apple nedalo tento názov patentovať, na čo z časti doplatilo.

iWatch-concept-Sahanan-Yogarasa-6-490x318 (1)

Probendi bude vyrábať hodinky

Samozrejme, pokiaľ už má niekto niečo takto veľké v rukách, bola by škoda zostať len pri názve. Spoločnosť sa preto rozhodla, že vyrobí aj vlastné hodinky, ktoré pomenuje práve iWatch. Tie majú mať štvorcový dizajn, GPS, akcelerometer a množstvo iného. Nanešťastie pre spoločnosť, Apple vlastní ochrannú známku na iWatch takmer všade, a tak je veľmi otázne, či sa hodinky budú vyvážať aj za hranice tejto krajiny! Každopádne, špekulantstvo dobré!

Balogh-iwatch

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.